ANKARA HABERLERİ

Kale meydanı 1 aya açılıyor

Hürriyet Haber
27.03.2017 - 15:00Son Güncelleme :

Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi kapsamında yürütülen Kale Önü Meydanı düzenlemesinde çalışmalar bir ay içinde tamamlanarak, meydan tekrar Ankaralıların kullanımına açılacak. 

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Akar Pınar Uludağ, “Hava şartları nedeniyle bir süre geciken çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Hava şartlarından dolayı kaybettiğimiz zamanı telafi etmek için ekiplerim ellerinden geleni yapıyor” dedi. Çalışmaların yüzde 80’inin tamamlandığı bilgisini veren Uludağ, şöyle konuştu:
“Bir ay içinde tüm çalışmalar bitirilerek, hizmete açılacak. Meydanın arka kısmında kalan otopark bölümünü bitti. Halen meydan zeminine özel olarak tasarlanan taşlar döşeniyor, ortaya da dev bir Selçuklu yıldızı çiziliyor. Kuruyemişçiler ve taksi durağının da kaba inşaatı tamamlandı, ince işleri de tarihi dokuya uygun şekilde yapılacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kale meydanı 1 aya açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kale meydanı 1 aya açılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı