KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş'ta itfaiye denetim birimi

DHA
30.03.2016 - 14:48Son Güncelleme :
DHA

KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dire Başkanlığı bünyesinde kurulan denetim birimi, faaliyetlerine başladı.

İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, meydana gelen yangınlarda milyonlarca liralık maddi kayıpların yaşandığını belirtilerek, şöyle denildi:

"Sadece tekstil sektöründe 500’ün üzerinde fabrikanın bulunduğu ilimizde, sanayi tesislerinin dışında, okullar, öğrenci yurtları, hastaneler, alış veriş merkezleri, oteller, büyük siteler gibi riskli yaşam alanlarından kamuya ve özel sektöre ait her türlü yapı ve tesiste yangın ile iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin doğru ve etkili şekilde tesis edilmesi son derece önem arz etmektedir. İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak her türlü yapı, bina ve tesiste doğru ve etkili yangın tedbirlerinin alınması, suni afet dediğimiz bu yangın gibi acil durumların yerinde ve zamanında önlenmesi, itfaiyemizin her geçen gün daha verimli hizmet yürütebilmesi için Denetim ve Ar-Ge birimi oluşturduk. Baca denetim birimimiz ile birlikte birçok tesis ve binada çalışmalar yürüten birimimizin hizmetleri ile ilgili sanayicilerimiz ve vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. Kurum ve kuruluşlarımızı, vatandaşlarımızı, yangın ve benzer acil durumların önlenmesinde, bu birimimizden yardım alarak doğru ve etkili tedbirler geliştirmesi, can ve mal kayıplarının önlenmesi için iş birliği yapmaya davet ediyoruz."FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş'ta itfaiye denetim birimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş'ta itfaiye denetim birimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı