MERSİN HABERLERİ

Kahramanlı'dan iddialara yanıt

AA / Mustafa Güngör
25.02.2016 - 15:35Son Güncelleme :

- Eski Mersin İdmanyurdu Kulübü Başkanı Kahramanlı: "Bu kentte yatırımları olan saygın bir iş adamıyım. İtibarımı hayali ithamlarla hatta iftiralarla lekeleyemezsiniz"- "Savcılığa hakaret ve iftiradan suç duyurusunda bulunacağım"

Kahramanlıdan iddialara yanıt
AA / Mustafa Güngör

MERSİN (AA) - Mersin İdmanyurdu'nun eski kulüp başkanı Ali Kahramanlı, mevcut başkan Hüseyin Çalışkan'ın kendisi hakkındaki iddialarına ilişkin, savcılığa hakaret ve iftiradan dolayı suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Kahramanlı, yaptığı yazılı açıklamada, iddiaları öne sürenlerin bunu belgeleriyle ispatlamak zorunda olduklarını belirtti.

Toplam 10 genel kurul geçirdiğini ve bu kurullarda ibra edilmiş bir başkan olarak alnının ak, içinin rahat olduğunu kaydeden Kahramanlı, "Şu anki yeni yönetimden 11 kişi benim yönetimimde yer aldı. Hem de imza yetkileri de vardı. Madem her şey usulsüz, neden o zaman itiraz etmediler? Başkan Çalışkan son genel kurulda tüm hesaplar ibra edilirken neden bu şekil şov yapmadı? Siz bu kulübün durumunu bilerek almadınız mı? Maalesef takımın ligdeki gidişatı iyi değil, bu yönetim başarısızlığı yıkacak bir kişi arıyor" ifadesini kullandı.

Çalışkan'ın iddialarına tek tek yanıt vereceğini vurgulayan Kahramanlı, şunları kaydetti:

Çalışkan'ın "Kahramanlı verdiği paraları, yüksek faizlerle geri aldı. 200 milyon lira serveti olmayan arkadaşlarımız 20 milyon lira verdik diyorlar" sözünü hatırlatan Kahramanlı, "Ben bu parayı verdim kardeşim. Elimde hepsi belgeli, evraklı, dekontlu, makbuzlu. Benim 200 milyon servetim var yok diyerek, kulübe bu kadar para veremez diyerek beni dolandırıcılıkla itham etmiştir" değerlendirmesinde bulundu.

Yeni yönetimin ve Çalışkan'ın verdiği demeçlerde "şeffaf bir yönetim olacağız" dediğini aktaran Kahramanlı, kendi dönemlerinde bütün kararların yönetime danışarak ve birlikte alındığını, her şeyin şeffaf olduğunu bildirdi.

Kahramanlı, veremeyecekleri bir hesabın olmadığını belirterek, Bülent Korkmaz, Oktay Delibalta ve Servet Çetin'in sözleşmelerinin tek taraflı feshedilerek takımın zarara uğratıldığını savundu.

Hüseyin Çalışkan, eski başkan Ali Kahramanlı'nın kulübe bağışlanan paraları kendi hesabından kulüp hesabına aktararak alacaklı duruma geçtiğini ileri sürmüştü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kahramanlı'dan iddialara yanıt hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanlı'dan iddialara yanıt haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı