ŞANLIURFA HABERLERİ

Kadınlar hünerlerini sergiledi

DHA
28.03.2016 - 10:19Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) –ŞANLIURFA’da, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen; 'SODES Kadın Atölyeleri Projesi' kapsamında açılan kurslarda 110 kadın ürünlerini ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

Büyükşehir Belediyesi sergi salonunda düzenlenen etkinlikte, deri işletmeciliği, dikiş-nakış, el sanatları kurslarında eğitim alan 110 kadın kursiyerlerin yaptığı ürünler davetlilerin beğenisine sunuldu. Serginin açılışına Şanlıurfa Vali Yardımcısı Meral Uçar, Vali İzzettin Küçük'ün eşi Ayşe Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin eşi Sema Çiftçi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol ile kursiyerler katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, 6 aydır yürütülen projede hazırlanan eserlerin sergilendiğini belirterek, "Bu sergi 6 aydır kadınlarımızın yapmış oldukları çalışmaların ve ürünlerin bir göstergesidir. Kadın atölyeleri projesi 490 bin liralık bir projedir ve bu proje özellikle dezavantajlı kadınlarımızın bulunduğu mahallelerde açarak, dezavantajlı kadınlarımızın sosyal statülerinin iyileştirilmesi, ekonomilerine katkı sunulması ana hedef olarak belirlendi. Kursa devam eden kadınlarımıza günlük 20 lira ile destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

FOTOĞRAFLIEtiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Kadınlar hünerlerini sergiledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 10 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kadınlar hünerlerini sergiledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı