İZMİR HABERLERİ

İZMİRSEM'den arkeoloji eğitimi

DHA
28.03.2016 - 12:20Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde (İZMİRSEM) Prof. Dr. Ergün Laflı tarafından 13 Nisan'da verilmeye başlanacak arkeoloji eğitimleri ile önce teorik altyapı oluşturulacak, ardından müze ve ören yerlerine yapılacak günlük geziler ile bilgiler pekiştirilecek.

İzmirliler, İzmir ve Ege bölgesi tarihine ilgi duyanlar, kişisel gelişim eğitimlerine önem verenler, haritacılık, restorasyon, mimarlık ve şehir planlaması gibi arkeolojiye yardımcı bilimlerin eğitimini alanlar ve gezi rehberlerinin genel tarih ve arkeoloji bilgilerini artırmalarını sağlayacak olan arkeoloji eğitimi, İzmir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde 13 Nisan'da başlayacak. Eğitim, Dokuz Eylül Üniversitesi Arkeoloji Bölümü, Klasik Arkeoloji Anabilimdalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ergün Laflı tarafından verilecek.

ÖNCE TEORİK EĞİTİM, SONRA GEZİ

İZMİRSEM ve İzmir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Emin Akçaoğlu ile bir araya gelen Prof. Dr. Ergün Laflı, "Verilecek eğitimden özellikle ortaöğretim öğrencilerinin yanı sıra güzel sanatlar, mimarlık ve tasarım fakültelerinde eğitim alan üniversite öğrencilerinin, arkeoloji, kültür tarihi, tarih, doğa, Ege ve İzmir gibi konularla ilgilenen, gezmeyi, fotoğraf çekmeyi, yeni insanlar tanımayı, yazlarını yeni şeyler öğrenerek geçirmeyi seven kişilerin yararlanacağı düşüncesindeyiz" dedi. Altı haftalık eğitim süresince salı akşamları verilecek teorik eğitimle aynı hafta içinde günlük gezi yapılacak. Yapılacak günlük gezilerde Phokaia ve Kyme ören yerleri ile İzmir Arkeoloji Müzesi gezdirilecek ve bir de “İzmir Camileri" gezisi gerçekleştirilecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İZMİRSEM'den arkeoloji eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İZMİRSEM'den arkeoloji eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı