İZMİR HABERLERİ

İzmir'in en güzel rengi

DHA
29.03.2017 - 09:15Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'de tarihi izleriyle geçmişi, gelenekleri hatırlatan Kemeraltı'ndaki Kızlarağası Hanı'nın avlusunda Türk lokumlu kahve yudumlanırken esnafla sohbet edilir, sahaflarından kitap, CD alınır, antikacılarında geçmişe yolculuk yapılır. Geçen yıla kadar kente kruvaziyer gemilerle gelen turistlerinin akınına uğraşan çarşıya bir yıldır turist gelmedi.

Antikacıları, gümüşçüleri, halıcıları, kumaşçıları, mistik kokusu, otantik havasıyla İzmir'in en güzel tarihi mekanlarından olan Kızlarağası Hanı'nda sadece hediyelik eşyaları değil en iyi plakları ve gramofon iğnelerini de bulabilirsiniz. Geçen yıla kadar kente kruvaziyer turlarla gelen turistlerin ziyaret ettikleri çarşıların başında gelen hana, gemilerinin güvenlik gerekçesiyle rotalarını başka ülkelere çevirmesi nedeniyle turist girmez oldu. Turist girmese de handa 'iğne atsan yere düşmez' kalabalıklar yaşanıyor. Renkler ve huzur, esnafın hoş sohbeti, hanı boş bırakmıyor.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'in en güzel rengi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 09 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'in en güzel rengi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı