İZMİR HABERLERİ

İzmir'de şehitlere saygı yürüyüşü

AA / Aytuğ Can Sencar
25.02.2016 - 21:28Son Güncelleme :
AA / Aytuğ Can Sencar

İZMİR (AA) - İzmir Barosu'nun öncülüğünde şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde toplanan bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleri ile vatandaşlar, Türk bayrakları ve meşalelerle yürüyüş düzenledi.

İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, son zamanlarda yaşanan terör saldırılarını lanetle kınadıklarını ve şehitleri rahmetle andıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya çalışan ve Türk milletinin birliğini bozmaya çalışan örgütlerin amaçlarına ulaşamayacağını dile getiren Özcan, "Önümüzdeki süreçte provokasyonlara karşı milletçe soğukkanlılığımızı yitirmeden toplumsal ve bireysel sorumluluk duygusuyla davranmak zorundayız. Etnik, dinsel, mezhepsel kutuplaşmayı tetikleyen alt kimlik siyasetinin acilen terk edilerek, ulus olma bilinci ve ortak aidiyet duygusu ışığında müşterek bir gelecek inşa etmek zorundayız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir'de şehitlere saygı yürüyüşü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 21 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir'de şehitlere saygı yürüyüşü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı