İZMİR HABERLERİ

İzmir Valisi’nden Anlamlı Teşekkür

IHA
29.09.2015 - 10:43Son Güncelleme :

EĞİTİME SAĞLADIĞI DESTEK, BAĞIŞLADIĞI ARSALARLA İLÇEDE 1,5 YILDA 7 AYRI OKULUN VE YENİ DERSLİKLERİN YAPIMINA ÖNCÜLÜK EDEN TORBALI BELEDİYE BAŞKANI ADNAN YAŞAR GÖRMEZ’E İZMİR VALİSİ MUSTAFA TOPRAK’TAN TEŞEKKÜR GELDİ.

IHA

Eğitime sağladığı destek, bağışladığı arsalarla ilçede 1,5 yılda 7 ayrı okulun ve yeni dersliklerin yapımına öncülük eden Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e İzmir Valisi Mustafa Toprak’tan teşekkür geldi.
İzmir Valisi Mustafa Toprak, “Torbalı Belediye Başkanımız tam bir eğitim sevdalısı, Torbalı’da önemli gelişmeler yaşanıyor” dedi.
Torbalı Belediyesi’ni ziyaret eden Vali Toprak yaptığı konuşmada, “İlçede eğitim ve yapılaşmada bir tıkanma söz konusuydu. Yeni okulların yapımında, mevcutların derslik artırımında ve eğitime dair diğer yatırımlarda karşılaştığımız zorluklar Adnan Bey’in göreve gelmesiyle aşıldı. Hem okullarımız için arsa bağışlandı, hemde bürokratik zorluklar aşıldı. Torbalı eğitimde patinaj yapıyordu. Şimdi her bakımdan şaha kalkıyor. Bunun eğitim kalitesine yansımalarını da yakında göreceğiz. Eğitim sevdalısı bir belediye başkanımız var” ifadelerini kullandı.
"BAĞIŞLANAN 50 BİN METREKARE ARSA İLE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ"
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ise Ayrancılar, Çapak, Dağkızılca, Karakuyu, Muratbey, Torbalı ve Subaşı Mahalleleri’ne okul yapımı için 50 bin metrekare arsa bağışlayarak eğitim seferberliği başlattıklarını, bütün imar sorununu çözdüklerini ve okulları yakın markaja aldıklarını belirterek, “Heyecanımızı Sayın Valimiz de gördü. Bizlere büyük destek sağladı ve bu güzel gelişmeler yaşandı” şeklinde konuştu.
Torbalı Belediyesi’ne yapılan ziyarette Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık da katıldı.
TORBALI’DA BAŞDÖNDÜREN OKULLAŞMA
İzmir’in en çok göç alan, en hızlı büyüyen ilçesi Torbalı’da başlatılan eğitim seferberliğiyle 16 derslikli Ayrancılar EGE-KOOP Ortaokulu,16 derslikliİnönü Mahallesi İlkokulu ve 12 derslikli Cumhuriyet İlkokulu 2015-2016 eğitim öğretim döneminde hizmete açıldı.
Özbey, Dağkızılca, Çapak, Karakuyu veTorbalı Anadolu Lisesi’nin ek bina inşaatı ise devam ediyor.
24 derslikli Ayrancılar İlkokulu,24 derslikli Ayrancılar İmam Hatip Ortaokulu, 24 derslikli Torbalı İlkokulu’nun projeleri tamamlandı.Yakında ihaleye çıkılacak.
Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 24 adet ek derslik yapılması ve 16 derslikli Ayrancılar İmam Hatip Lisesi ise yatırım programına alındı.
Şehit Teğmen Serdar Genç İlkokulu bitişiğinde bulunan alana anaokulu; Ertuğrul ve Tepeköy Mahallelerine 24’er derslikliilk ve ortaokul, İmam Hatip Lisesi’ne spor salonu ve 32 ek derslik, 7 Eylül Anadolu Lisesi’ne 24 derslik, Ayrancılar Anadolu Lisesi’ne 24 derslik, Ayrancılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne 24 derslik, Ayrancılar Türk Telekom Çok Programlı Lisesi’nin bahçesine ek atölye, Meslek Ve Teknik Anadolu Lisesi Bahçesine katlı ek atölye binası için de bakanlıktan onay bekleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Valisi’nden Anlamlı Teşekkür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Valisi’nden Anlamlı Teşekkür haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı