ANKARA HABERLERİ

İtfaiyenin ateş kızları

Zeynep BABACAN-Mustafa APAYDIN/İHA
30.03.2017 - 15:20Son Güncelleme :

İskitler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü’nün kız öğrencileri, Ankara İtfaiyesi’nde staj yapıyor. 

Zeynep BABACAN-Mustafa APAYDIN/İHA

İtfaiyecilik mesleğini severek seçtiklerini belirten liseli kızlar, zorlu eğitimlerden geçiyor. Öğrencilere, mesleğin inceliklerini öğrettiklerini söyleyen İtfaiye Eğitim Amiri Fatih Güler, “Yangına müdahale, trafik kazalarında kurtarma eğitimlerinin yanı sıra itfaiyeciliğin gerektirdiği bütün eğitimleri veriyoruz. Onların çok iyi bir itfaiyeci olmalarını sağlamak istiyoruz” dedi. Erkekler gibi kadınların da bu mesleği yapabileceğini söyleyen itfaiyeci adayı İrem Alat “Değişik bir meslek. Erkeklerin 'kadınlar yapamaz' düşüncesine karşı ben de ‘kadınlar da yapabilir’ diye öncü olmak için bu mesleği seçtim” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İtfaiyenin ateş kızları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İtfaiyenin ateş kızları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı