İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İSTEK Vakfı “Atatürk’ü Anlamak” sempozyumu düzenliyor

DHA
03.04.2018 - 11:29Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL, (DHA)- İSTEK Vakfı,  “Atatürk’ü Anlamak” isimli sempozyum düzenliyor. Atatürk Rönesansını devam ettiren İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK), 33’üncü kuruluş yıl dönümünü “Atatürk’ü Anlamak” başlıklı sempozyum ile kutlayacak. “Atatürk’ün Evrensel Eğitim Reformu”, “Atatürk Döneminde Sanayi”, “Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi İçinde Kullandığı İletişim Yöntemi”, “Atatürk’ün Sanata Bakışı” gibi başlıklarda gerçekleşecek sempozyumun bildirileri İstanbul, İzmir ve Antalya’da bulunan 10 kampüsün öğrencileri tarafından sunulacak.

"Atatürk’ü Anlamak" sempozyumu, 5 Nisan Perşembe günü, 10.00-14.00 saatleri arasında Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

Sempozyumda, Atatürk’ün bütün insanlığın takdir ettiği üstün nitelikleri; büyük asker ve komutan niteliği; devlet kurucusu ve devlet adamı niteliği; reformcu ve devrimci niteliği ve nihayet bunların hepsiyle bütünleşen fikir ve düşünce adamı niteliği vurgulanacak.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İSTEK Vakfı “Atatürk’ü Anlamak” sempozyumu düzenliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı