ADANA HABERLERİ

İşsiz gençler için istihdam projesi

DHA
31.03.2016 - 11:15Son Güncelleme :

İşsiz gençler için istihdam projesi

DHA

ADANA'da Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği, genç işsizlerin istihdamına yönelik meslek, beceri, rehberlik ve uyum eğitimi verecek. 7 ay sürecek projeden, 8 farklı alanda 40 genç yararlanacak.

Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği'nce yürütülecek projeye, Çukurova Üniversitesi, Adana Sanayi Odası, Adana Sürdürülebilir Kalkınma Çevre Tüketici Koruma ve Kültür Derneği, Ege Balık, Gizerler Otomotiv, Adana Nezihe Yalvaç Turizm Lisesi, Şehit İdari Ataşe Bora Süelkan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi destek verdi. "Adana'da Yaşayan Genç İşsizlerin İstihdamına Yönelik Meslek, Genel Beceri, Rehberlik ve Uyum Eğitimleri Projesi", Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde destek veren kurum temsilcileri ile birlikte tanıtıldı.
PROJEYİ ANLATTI
Projeyi anlatan Uçan Balon Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Prof. Dr. Fazilet Aksu, şunları söyledi:
"Projenin genel hedefi Adana'da yaşayan genç işsizlerin istihdam edilmesini kolaylaştırmak ve istihdamda kalmalarını sağlamaktır. Projemizde bölgenin işgücü ihtiyacı ve hedef kitlenin özellikleri göz önünde bulundurularak 15-29 yaş arası işsiz gençlere turizm sektöründe aşçılık, yiyecek-içecek servisi, otel ön büro, otel kat hizmetleri, otomotiv sektöründe oto bakım ve onarımı, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe ise muhasebe ve finans, web ve grafik tasarımı, bilgi yönetimi ve raporlama eğitimleri olmak üzere 8 farklı konuda eğitim verilecektir. Her konuda 5 kursiyer olmak üzere toplam 40 kursiyer eğitim alacaktır."

Yusuf BAŞTUĞ / ADANA, (DHA)
YB (EŞ)(31.3.2016, FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden İşsiz gençler için istihdam projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşsiz gençler için istihdam projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı