Dünya Haberleri

DÜNYA

  İsrailli bakan, ABD'ye 'etekle' yanıt verdi

  Hürriyet Haber
  18 Mayıs 2017 - 13:47Son Güncelleme : 18 Mayıs 2017 - 14:31

  İsrail Spor ve Kültür Bakanı Miri Regev, Cannes Film Festivali’ne katıldığı elbise tartışmalara yol açtı. Regev'in giydiği elbisenin eteklerinde panaromik bir Kudüs manzarası içinde 'Ağlama Duvarı' ve 'Altın Kubbeli Kubbet'ül Sahra' resimleri yer alıyor. Bu resimlerin içerdiği siyasi mesaj ise son dönemde ABD ile yaşanan polemiğe işaret ediyor...

  'Siyasi içerikli' olduğu yorumu yapılan elbise son dönemde ABD Başkanı Donald Trump yönetimine bağlı bazı ABD'li yetkililerin Ağlama Duvarı'na ilişkin açıklamalarına gönderme yapıyor. Trump yönetiminde bulunan bazı yetkililerce ifade edilen ve İsrail TV'si Kanal 2 haberlerince de yayınlanan açıklamalarda, Ağlama Duvarı’nın İsrail hükümranlığı altında olmadığı ve bu bölgenin Batı Şeria işgal bölgesi olduğu iddia edilmişti.

  Buna karşılık İsrail Spor ve Kültür Bakanı Miri Regev dün akşam katıldığı Cannes Film Festivali’nde adete “Kudüs’ün tamamı bizimdir” dercesine elbisesinin eteklerine Ağlama Duvarı ve Kubbet-ül Sahra resimlerini eklemesi Trump Hükümetinin iddialarına 'magazinsel' bir cevap olarak yorumlandı. Elbisenin tasarımını ise İsrailli terzi Aviad Arik Herman’ın yaptığı belirtildi.

  İsrailli bakan, ABDye etekle yanıt verdi

   

  İsrailli bakan, ABDye etekle yanıt verdi

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: israil , ABD , TRUMP
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı