Dünya Haberleri

DÜNYA

  İsrail ‘uluslararası suları’ kabul etti

  01 Haziran 2010 - 00:00Son Güncelleme : 01 Haziran 2010 - 10:38

  İsrail, operasyonun uluslararası sularda gerçekleştiğini kabul etti. Uluslararası deniz hukuk gereği Tel Aviv Yönetimi’ni önümüzdeki günlerde zora sokabilecek açıklamayı, İsrail ordu sözcüsü General Avi Benayahu devlet radyosuna yaptı.


  SALDIRI ANINDAN İLK KARELER           
                 
  İŞTE SALDIRI ANI / WEB TV 

  İSRAİL OPERASYON ÖNCESİ FOTOĞRAFLARI YAYIMLADI

  SALDIRIDAN ÖNCE GEMİNİN İÇİNDEN FOTOĞRAFLAR

  İSRAİL KONSOLOSLUĞU ÖNÜNDE BÜYÜK ÖFKE / WEB TV

  İŞTE O SICAK SAATLERİN TAMAMI / WEB TV 

  ABD BAYRAKLI TEKNEYİ DE BASTILAR / FOTO GALERİ

  TSK'YA AİT 2 UÇAK İSRAİL'E GİTTİ    

  Benayahu “Komandolar, sabah 04.30 ve 05.00 arasında kıyılarımızdan 70-80 mil (130-150 kilometre) mesafede müdahale ettiler” dedi.
         
  Gemi Komor bayraklı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce 24 Mart 2010’da ihaleye çıkarılan ve İHH tarafından 1 milyon 800 bin TL’ye satın alınıp 589 yolcu ve personelle birlikte Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara Gemisi, Komor Adaları’nın bayrağını taşıyor. Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Başkanı Cemalettin Sevli, “Tamamen gemi sahiplerinin tercihi” dedi.

  Komor’dan dünyaya kınama mesajı

  GAZZE’ye insani yardım götürürken İsrail’in saldırısına uğrayan Komor bandıralı Mavi Marmara gemisi için İstanbul’daki Komor Fahri Konsolosluğu BM, AB ve NATO üyesi ülkelere kınama mektubu yolladı. Konsolosluk yetkilileri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan’dan gelecek her türlü ricaya Komor’un açık olduğunu belirterek, “Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dediler.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 24 Yorum }
  • Celal Çelik 1.6.2010 11:52:42
   Sayın Cumhurbaşkanı Devlet Denetleme Kurulu'nu devreye sokarak geminin niçin Komor adaları merkezli olduğunu soruşturur ve bunu Türk milleti ile paylaşırsa memnun oluruz. Komorları merak edenler Wikipedia'dan okuyabilirler.
  • Celal Çelik 1.6.2010 11:41:44
   O zaman Komor Adaları donanmasını gönderip olayı çözsün.<br>Olaya bak, koskocaman bir gemi bedava fiyata yandaşlara ihale ile verilmiş. Bu olay bile tekbaşına rezalet. "Ödenen bedava" rakam da muhtemelen biryerlerden çıkmıştır.
  • ROYAL GOLDEN JEWELLERY 1.6.2010 11:10:47
   Ilginc, Istanbul belediyesinden satin alinir Komor adalarinin bayragini tasir icinde oldurulen asiri dinci Turkler.Isin suyu cikmaya basladi.
  • turgut turan 1.6.2010 10:52:47
   YARDIM GEMISI DEGIL PROVAKASYON GEMISI VERIN YARDIMLARI GÖZETIMINIZDE BIZ ULASTIRALIM DIYORLAR HAYIR BIZ KUSATMAYI DELIP GÖTÜRECEZ DENILIYOR NEDEN BU ISRAR CÜNKI AMAC DEGISIK HER HÜKÜMETI ASKERININ BASINA CUVAL GECIRENLERI IZZET IKRAM AGIRLAYAN HÜKÜMET SANIYORLAR ISRAILI SEVMIYORUM AMA DOGRUSU BU
  • DİOJEN DİOJEN 1.6.2010 10:47:46
   Amerikalı başımıza çuval geçirdi.<br>İsrael gemimizde ve uluslararası sularda vatandaşlarımızı katletdi.2001 de çökertilen terörün geldigi hale bakın.İslamiyet karşıtı Rasmussene ancak iki gün dayanabildik.Ermeni yalanını ,kabul eden Amerika ve İsveçden elçileri ancak bir haftalıgına çekebildik,
  • AL BAYRAĞIM 1.6.2010 10:09:24
   İSTANBUL BELEDİYESİNİN BU GEMİ İHALESİNİ HİÇ DUYAN VARMI İHH İHALEYİ ALMIŞ VE BU YARDIM ORGANİZASYONU BAŞLAMIŞ DEMEKKİ YALNIZ PARAYA BAKARMISINIZ BİR DERNEKTE BU KADAR NAKİT PARA KASADA DURMASI İÇİNMİ BEKLETİLİYOR YOKSA YARDIM İÇİNMİ İZAHINI YAPABİLİYORLAR HERHALDE ????
   
  HaberlerAbdoulaye BaAlanyasporbekir bozdağbozdağadalet bakanıAlavesAlexis Delgado