ISPARTA HABERLERİ

Isparta'dan Suriyelilere 42 ton elma

AA / Murat Yolcu
24.02.2016 - 15:25Son Güncelleme :

- Gelendost ilçesindeki bir üreticinin bağışladığı elmalar, İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Suriye'deki kamplara gönderildi

AA / Murat Yolcu

ISPARTA (AA) - Isparta'nın Gelendost ilçesindeki bir üretici, Suriye'deki kamplarda kalanlara ulaştırılmak üzere İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfına 42 ton elma bağışladı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Isparta Şube Başkanı İdris Sezgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'deki savaş nedeniyle evlerinden ayrılan ve kamplara yerleştirilen insanların ihtiyaçlarının her geçen gün arttığını söyledi.

Vakıf olarak bu kişilere yardım eli uzattıklarını belirten Sezgin, özellikle Ispartalı hayırseverlerin bağışlarıyla toplanan ayni ve nakdi yardımların Suriye'deki kamplarda yaşayanlara gönderildiğini kaydetti.

Bu kapsamda Gelendost'ta ismini vermek istemeyen bir elma üreticisinin vakfa 42 ton elma bağışladığını anlatan Sezgin, bunların 2 tırla Suriye'ye gönderildiğini ifade etti.

Yardımların pazartesi günü yerine ulaşacağını bildiren Sezgin, Ispartalıların, Suriye'de zorluklar içinde yaşayanlara karşı duyarsız kalmadığını vurguladı.

Vakıflarının önem verdiği konulardan birinin de yetimler olduğuna dikkati çeken Sezgin, "Dünyadaki bütün yetimlere sahip çıkmak adına her evin bir yetim bakmasını ümit ediyoruz. Bunun için istenilen miktar aylık 100 liradır. Bu çok da büyük bir meblağ değil. Yardımlarla bu yetimlerin, kötü niyetli insanların eline geçmesini engelleriz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Isparta'dan Suriyelilere 42 ton elma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Isparta'dan Suriyelilere 42 ton elma haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı