GAZİANTEP HABERLERİ

İslahiye'de çoban ve arıcılara sertifika

DHA
27.04.2017 - 13:50Son Güncelleme :
DHA

 

Kadir ÇELİK/ İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA)- GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde düzenlenen Arıcılık ve Sürü Yönetimi Elemanı Kursu'nu tamamlayan 31 kişiye sertifikaları verildi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen kursu tamamlayanlar için sertifika töreni düzenlendi. Törene Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Yıldırım, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yüksel Şahin, Ziraat Mühendisi Mehmet Yılmaz, Veteriner Hekim Yavuz Yılmaz ile kursiyerler katıldı. 'Diplomalı çobanlar yetiştiriliyor' projesiyle düzenlenen Arıcılık ve Sürü Yönetimi Elemanı Kursu'na katılan 16 kursiyere sürü yönetimiyle ilgili 120 saat teorik ve pratik eğitim verildi, 15 kursiyer ise 80 saat arıcılık eğitimi verildi. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Yıldırım ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yüksel Şahin, kursu tamamlayan 31 kişiye belgelerini verdi.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yüksel Şahin, şöyle dedi:
"Eğitim seminerinde işlenen konuların arıcılık veya sürü yönetimi elemanı olarak sizlere katkı sağlamıştır. bu kurslarda aldığınız eğitim gerek arıcılık yaparken gerekse de hayvan besiciliği yaparken hayatımızda uygularsak daha düzenli, daha kalıcı, işimizi daha prosedürüne uygun yapmış olacağız ve mutlaka sizlere artısı döneceğini, sürü yönetimi elemanı ve arıcılık kursunda bayan görmek bizleri gururlandırdı" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İslahiye'de çoban ve arıcılara sertifika hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İslahiye'de çoban ve arıcılara sertifika haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı