GAZİANTEP HABERLERİ

Islahiye’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 13:37Son Güncelleme :

BELEDİYE BAŞKANI KEMAL VURAL HALAY ÇEKTİ,

IHA

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamada, belediye Başkanı ve üniversite dekanı halay çekti.
Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni, Milli Egemenlik Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene, İslahiye Kaymakamı Ramazan Yıldırım, 106. Topçu Alayı Komutanı Hava Savunma Kurmay Albay Turgut Çelebi, Belediye Başkanı Kemal Vural, GAÜN İslahiye İktisadi ve ve İdari Bilimler Fakültesi(İİBF) Dekan Vekili Doç. Dr. Çiğdem Boz ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, protokolün halkın bayramını kutlamasıyla sürdü. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği törende, öğrenciler tarafından şiirler okundu. Opet Lisesi’nin Mehteran Takımı’nın çaldığı marşların ardından ise Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibi gösterileri sergilendi. Halk Oyunları gösterilerine Belediye Başkanı Kemal Vural ile GAÜN İslahiye İİBF Dekan vekili Doç. Dr. Çiğdem Boz da katıldı. Bir süre halay çeken Vural ve Boz büyük alkış aldı. Törende Cumhuriyet koşuşunda derece girenlerin ödüllerini İlçe Kaymakamı Ramazan Yıldırım,106.Topçu Alay Komutanı Hava Savunma Kurmay Albay Turgut Çelebi ve İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural verdi.
Program tören geçişinin ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Islahiye’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Islahiye’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı