HATAY HABERLERİ

İskenderun sahnesinde 'Ay Tedirginliği'

DHA
29.03.2016 - 10:36Son Güncelleme :
DHA

HATAY'ın İskenderun İlçe Belediyesi'nin Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle düzenlediği organizasyonda 'Ay Tedirginliği' adlı oyun sanatseverlere sunuldu.
2001 yılı Afife Ödülleri'nde Özen Yula'ya Cevat Fehmi Başkut Yılın En Başarılı Oyun Yazarı ödülünü kazandıran Ay Tedirginliği'nde, yönetmenliği Aybike Karamanoğlu üstlendi. Eserde Gözde Sezer ve Seyfettin Babat rol aldı. 1950'lerin İstanbul'unda geçen oyunun müzik editörlüğünü Seyfettin Babat yaptı. Seste Utku Palta, ışıkta İbrahim Kırat, dekor uygulamada Sümbül Sümbültepe, Rıza Enkar ve Mehmet Ali Bozdoğan, saç ve makyajda Dilara Binici görev aldı. Suflörlüğü ise Yasemin Cereboğlu gerçekleştirdi.
İskenderunlu sanatseverler, oyun sonunda sanatçıları ayakta alkışladı.

Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN(Hatay),(DHA)
UA(EŞ)(29.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden İskenderun sahnesinde 'Ay Tedirginliği' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İskenderun sahnesinde 'Ay Tedirginliği' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı