İZMİR HABERLERİ

İşitme engellilere Çanakkale gezisi

DHA
27.03.2017 - 16:42Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Kemalpaşa Belediyesi'nin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilçede yaşayan işitme engellilere yönelik Çanakkale gezisi düzenlendi.
Kemalpaşa Belediyesi'nin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümü dolayısıyla Çanakkale gezisi düzenlendi. Geziye, 40 işitme engelli ile 1 işaret dili eğitmeni ve görevliler katıldı. Bir gün süren gezinin oldukça anlamlı olduğunu belirten işaret dili eğitmeni Yağmur Kara, geziye katılanların Kemalpaşa Belediye Başkanı AK Partili Arif Uğurlu'ya kendilerine böyle bir imkan tanıdıkları için teşekkür ettiklerini vurguladı.
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ise "Çanakkale'nin tarihimizde ve maneviyatımızda olan ehemmiyetinden bahsetmeye kalksak kelimelerin kifayetsiz kalacağını düşünüyorum. Bizler bugün aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin vermiş olduğu mücadelenin sonucu vatanımızda özgürce yaşamaktayız. Bu anlamda kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında belki da hayatlarında hiç Çanakkale'yi bilmeyen işitme engelli vatandaşlarımıza yönelik böyle bir gezi düzenledik. Faydalı geçtiğini ümit ediyorum. İnşallah halkımızın da desteği ile her alanda olduğu gibi bu tür faaliyetlerimiz de artarak devam edecektir" dedi.
Başkan Uğurlu, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek açıklamasını tamamladı.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İşitme engellilere Çanakkale gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşitme engellilere Çanakkale gezisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı