ANKARA HABERLERİ

İşçi ve işverene BİLGEİŞ desteği

Doğahan GİRİTLİOĞLU
10.10.2017 - 14:11Son Güncelleme :

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ‘Bilgeİş’ programının bir parçası olan ‘Bilgeiş Hackathon’ projesi tamamlandı.

Doğahan GİRİTLİOĞLU

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ‘Bilgeİş’ programının bir parçası olan ‘Bilgeiş Hackathon’ projesi tamamlandı. İşçi ve işveren kapasitesinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın desteğiyle, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından yürütülen projenin kapanışı için özel bir toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Müsteşarı François Begeot, AB olarak Türk vatandaşlarına destek verdiklerini göstermek istediklerini belirterek şunları söyledi:

İşçi ve işverene BİLGEİŞ desteği

ODTÜ BAŞARI GETİRDİ

“Türkiye ile AB arasında birçok konuda iş birliği yapılıyor, bunlar Türkiye’nin ekonomik kalkınmasını sürdürmeye katkıda bulunması için yapılan çalışmalar. Bilgeİş de başarılı projelerimizden biri. Bilgi, beceri ve yeni teknolojiyle bir sistem oluşturuldu. Projenin ODTÜ ile yapılmış olmasının başırılı olmasında büyük etkisi oldu.”

25 BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ EĞİTİM

ODTÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kürşat Çağıltay ise 17 Aralık 2015’te yürütülmeye başlanan proje kapsamında 25 binden fazla kişiye ücretsiz eğitim sağlandığını söyledi. Proje kapsamında iş dünyasının ihtiyaçlarını belirlemeye yönelik anket çalışmalarıda gerçekleştirildi. Üniversiteler, ticaret ve sanayi odaları, sürekli eğitim merkezleri, organize sanayi bölgeleri gibi paydaşlarla iş birliği protokolleri imzalandı ve bilgilendirici toplantı, konferans ve seminerler düzenlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İşçi ve işverene BİLGEİŞ desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2017 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İşçi ve işverene BİLGEİŞ desteği haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Kasım 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı