İZMİR HABERLERİ

İş dünyası temsilcilerini seçecek

Nevra UÇKAÇ / İZMİR, (DHA)
02.04.2018 - 10:54Son Güncelleme :

İZMİR'de sanayicilerin merakla beklediği, oda ve borsalardaki seçim başladı. İzmir Ticaret Borsası'nda (İTB) meslek komiteleri ve meclis üyeleri belirlendi. Seçim trafiği hafta boyunca devam edecek. Üyeler sandık başına giderek komite ve meclis üyelerinin ardından yönetim kurulunu seçecek.

Nevra UÇKAÇ / İZMİR, (DHA)

İzmirli sanayiciler yarın (salı) İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi'nde, 4 Nisan Çarşamba Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) ve 9 Nisan Pazartesi ise İzmir Ticaret Odası'da (İTO) meslek komiteleri ve oda meclisi seçimleri için oy kullanacak. Ege İhracatçı Birlikleri'ndeki (EİB) genel kurullar da 13 Nisan ile 30 Nisan tarihleri arasında sürdürülecek. İTB'de dün (pazar) meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimi için 19 meslek komitesinden 537 üye oy kullandı. Tüm komitelere toplamda 127 üye seçilirken kendi komiteleri içinde en çok oy alan 54'ü, İTB meclis üyesi oldu. Yeni oluşan meclis, 6 Nisan'da yapılması planlanan ilk toplantıda yeni dönemin yönetim kurulu ve meclis başkanlığı ile diğer organlar için isimler belirleyecek. Tek liste ile girilen başkanlık yarışında, İzmir'in tek kadın oda başkanı olan Işınsu Kestelli göreve devam edecek.

3 ADAY YARIŞACAK

EİB'DE SEÇİM TAKVİMİ

DTO İzmir Şubesi'nde meclis üyeliği seçimleri 3 Nisan Salı günü yapılırken EİB'de ise birlik genel kurulları 13 Nisan Cuma günü Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği ile başlayacak. 18 Nisan'da Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 20 Nisan'da Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, 24 Nisan'da Ege Demir-Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği ve Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği, 25 Nisan'da Ege Tütün İhracatçıları Birliği, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 26 Nisan'da Ege Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği, 28 Nisan'da Ege Maden İhracatçıları Birliği, 30 Nisan'da Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve Ege Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği seçimleri gerçekleştirilecek.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İş dünyası temsilcilerini seçecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2018 tarihinde saat 10 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İş dünyası temsilcilerini seçecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı