Teknoloji Haberleri

  iPhone 5'i iPhone 6'ya 60 TL'ye çeviriyorlar!

  Hürriyet Haber
  11.04.2016 - 06:31 | Son Güncelleme:

  Apple'ın yeni iPhone SE modeline ya da aynı tasarıma sahip iPhone 5 ve iPhone 5S modellerini yeni tasarım ile iPhone 6 gibi göstermek isteyenler için Çinliler bakın ne yapıyor?

  Bildiğiniz gibi Apple'ın şu anda mobil sektördeki son kozu iPhone SE. iPhone 6 ve sonrasındaki model çeşitleriyle 4 inç'e veda eden firma, kullanıcılardan iPhone'un klasik 4 inç tasarımının yoğun olarak talep edilmesiyle teknik özellikler ile iPhone 6S'e oldukça yakın olan bir iPhone 5S tanıttı diyebiliriz.

  Fakat bir de tasarım oalrak iPhone 6 ve sonrasını seven, aynı zamanda 4 inç iPhone kullanmak isteyen bir kesim var. Ya da iPhone SE'yi tasarımsal olarak 5 ve 5S modellerine benzediği için kullandıklarında görenlerin SE değil de 5 veya 5S olduğunu sanacakları için almaktan çekinenler var.  İşte bu noktada Çin'de üretilen özel kasa ile iPhone 5, iPhone 5S ya da iPhone SE telefonunuza iPhone 6 ve iPhone 6S tasarımına büründürebilirsiniz. Ortalama 20 dolarlık (60 TL) fiyatlarıyla AliExpress gibi satış kanallarında satılan bu kasaları telefonunuzu iPhone 6 veya iPhone 6S modeline çevirmek için ya telefon onarım konusunda uzman ya da bir telefoncuya götürmeniz gerekecek. Çünkü bu satın alacağınız kasayı kullanmak için elinizdeki iPhone'u tüm vidaları da dahil olmak üzere tamamen söküp yeni kasaya dikkatlice yerleştirmeniz gerekiyor.

  iPhone SE Türkiyede resmen satıştaiPhone SE Türkiye'de resmen satışta

  Ayrıca bu işlemi başarıyla tamamlasanız bile artık telefonunuzun daha dayanıksız olduğunu da hatırlatalım. Sonuçta bir iPhone 6 veya iPhone 6S kasası kadar sağlam değil. Ama iPhone 5 veya 5S sahibi olup "Zaten telefonu değiştirecem bi değiştirmeden farklılık yapayım" diye düşünecekler için mantıklı diyebileceğimiz bu değişim iPhone SE kullanıcıları için bu noktada bir tehlike arz ediyor. Aynı zamanda telefonunuzun garantisi de artık olmayacak elbette.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı