Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  İnternetten korsan film indirenlere kötü haber

  Hürriyet Haber
  22 Mayıs 2017 - 07:31Son Güncelleme : 22 Mayıs 2017 - 07:32

  Dünyanın en büyük ikinci torrent sitesi konumundaki ExtraTorrent, kapılarını kalıcı olarak kapadı!

  Dünyanın en büyük ikinci Torrent sitesi ExtraTorrent, kapılarını kalıcı olarak kapattı. 2006'da açılan web sitesi, basamakları tek tek çıkarak son iki senede üçüncü ve ikinci sıraya yükselmişti.

  ExtraTorrent'e dün akşam girmeye çalışanlar, web sitesinin tamamen kapandığına dair kısa bir mesajla karşılaştılar. Torrent sitelerinin zaman zaman ulaşılmaz hale gelmesi veya alan adı değiştirmesi alışıldık bir şey olsa da sitede yazanlar, ExtraTorrent'in bir daha hiç geri dönmeyeceğini söylüyordu.
  İnternetten korsan film indirenlere kötü haber
  Sitenin Pirate Bay'e benzer şekilde tekrar dirilmesini veya farklı bir mirror altında hizmet vermesini uman kullanıcılar ise hayal kırıklığına uğrayacaklar çünkü site, sunucularındaki tüm verileri kalıcı olarak sildiğini söylüyor. Torrent sitelerini yakından izleyen TorrentFreak, sitenin sahibi SaM ile konuştuğunu ve yaşananların doğru olduğunu söylüyor.

  chip.com.tr'nin haberine göre bu gelişmenin nedeni eğer yasal baskı ise, ne gibi bir yasal baskı altında gerçekleştiği henüz bilinmiyor. Ancak daha önce sitenin alan adını değiştirmek zorunda kaldığını biliyoruz ve tüm bunların ciddi bir yasal baskı altında gerçekleşmiş olması muhtemel.

  İnternetten korsan film indirenlere Microsofttan kötü haber
  İnternetten korsan film indirenlere Microsoft'tan kötü haber
  Dikkat! Bunu yapanın interneti 6 ay yavaşlatılacak
  uTorrent kullananlara çok önemli uyarı
  Etiketler: torrent , extratorrent , internet
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı