NİĞDE HABERLERİ

İnternetten ilaç satışa 'dur' denilecek

DHA
29.04.2017 - 11:21Son Güncelleme :
DHA


Niğde Eczacı Odası Başkanı Nihat Öztürk, internet üzerinden satışı yapılan ilaçlar için Türkiye genelinde çalışmalar başlatıldığını açıkladı.
Odası Başkanı Nihat Öztürk, ilaç ve sağlığa ilişkin ürünlerin eczanelerden ve eczacı eliyle sunulmasının sağlanması için görsel olarak vatandaşı bilgilendirileceğini söyledi. Öztürk, "Eczacı tarafından müdahale edilen ilaçların halk sağlığı ve kamu ekonomisi açısından sağlayacağı faydaya kamu nezdinde dikkat çekmek için çalışmalarımız başladı. İnsan sağlığını tehlikeye sokacak her türlü ürünün internetten satışının önlenmesi yolunda yetkililere çağrıda bulunmak üzere afiş görselinin faydalı olacağını kararlaştırdık. Odalarımızdan gelen talepler üzerine, bölgemizde belediyeler ile irtibat kurularak, halk tarafından kolayca görülebilen ilan panolarında, billboardlarda afiş görselini yayınlayacağız. Halkın sağlığı için internet üzerinden yapılan ilaç satışlarına dur demek için mücadelemiz devam edecek" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden İnternetten ilaç satışa 'dur' denilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 11 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnternetten ilaç satışa 'dur' denilecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı