BURSA HABERLERİ İNEGÖL HABERLERİ

İnegöl’ün yardım melekleri

DHA
08.03.2018 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

Yavuz YILMAZ/ İNEGÖL (Bursa), (DHA) – İnegöl Yardım Sevenler Derneği Başkanı Emel Güriş, İnegöl’de kuruluşlarının 31’nci yılını kutladıklarını ifade ederek, 2017 yılında ayni ve nakdi yardım olarak yaklaşık 800 yardıma muhtaç insana ulaştıklarını belirtti.

Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin 90’ncı, İnegöl Şubesinin ise 31’ncı kuruluş yıldönümünü kutladıklarını belirten Dernek Başkanı Emel Güriş, “Dernek yönetimi olarak canla başla çalışıyoruz. 2017 yılı içinde ilçemizde bazı okullara çeşitli yardımlarda bulunduk. Çitli İlkokulunun giydirmesini yaptık. Sınıfların kapılarına, merdivenlere ve yerlere çeşitli resimler yerleştirdik. Kışın çocukların bahçede oynaması zor olduğu için okul içerisinde çocuklar için oyun alanı oluşturduk. Okulun koridorlarını oyun alanına dönüştürdük. Kurşunlu İlkokulunun kalorifer kazanı patlamış, onun tamiratını üstlendik. Hamitabat İlkokulundaki öğrencilerimizi yeni bot, mont, kitap ve oyuncaklar götürdük. Oradaki yardıma muhtaç insanlara da giyim eşyaları götürerek yardımcı olmaya çalıştık. İstaş Kentaş Ortaokulunda da 5 öğrenciye mont ve bot verdik. Huzur Mahallesinde 28 öğrencimize bot ve mont verdik. Ramazan ayında 50 aileye erzak yardımında bulunduk. 30 üniversite öğrencisine ise aylık 150’şer lira burs veriyoruz. 9 ay boyunca bu bursu veriyoruz. Amacımız daha fazla öğrenciye burs vermek ama bunu yapmak için gelire ihtiyacımız var. 2017 yılında yaptığımız faaliyetlerle ayni ve nakdi yardım olarak İnegöl’de yaklaşık 800 kişiye yardımcı olmaya çalıştık” dedi.

Yardıma muhtaç insanlara giyim yardımında bulunduklarını ifade eden Güriş, “Derneğimize gelen ikinci el giyim eşyalarını her Çarşamba günü yardıma muhtaç insanlar gelip, derneğimizde alıyorlar. Bazı esnaflarımız bizler bu anlamda kullanılmamış, sıfır eşyalarda geliyor. Bunları da yardıma muhtaç insanlara ulaştırıyoruz. Bazı eşyaları Kadın Girişimciler Şenliğinde stant kurup satarak, derneğimize gelir elde ettik. Ayrıca gelir elde etme konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Bu anlamda İnegöllü esnaflardan ve hayırseverlerden destek bekliyoruz. Daha çok yardıma muhtaç insana ulaşmak için bizlere destek olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

GÜZEL BİR DERNEK YERİNE İHTİYACIMIZ VAR

Güriş, “Şu an Sarraflar Çarşısı içinde bulunan Acara Pasajındayız. Mevcut yerimiz bize yetmiyoruz. Hem yardıma muhtaç insanların bize daha rahat ulaşabilmesi hem de burada yapacağımız çalışmalarla ilgili bir yere ihtiyacımız var. Bu konuda bizlere yardımcı olunmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İnegöl haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İnegöl haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İnegöl’ün yardım melekleri haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı