Melis Akbaş


 • Artık oyun zamanı - Melis Akbaş

  Artık oyun zamanı19.01.2014

  Gündem2008

  İzmir’deki Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ilik nakli yapılan ve 161 gün sonra taburcu edilen Melis Akbaş (8), kendisi için hazırlanan odasında ilk gününü geçirdi.
 • Melis'in artık tek bir dileği var: Oyun hasreti - Melis Akbaş

  Melis'in artık tek bir dileği var: Oyun hasreti18.01.2014

  Ege

  İZMİR’deki Ege Üniversitesi’nde ilik nakli yapılan ve 161 gün sonra taburcu edilen 8 yaşındaki Melis Akbaş, kendi için özel olarak hazırlanan odasında ilk gününü geçirdi.
 • Deniz SİPAHİ

  Melis ve Melisler hep mutlu olsun - Melis Akbaş

  Melis ve Melisler hep mutlu olsun17.01.2014

  Yazarlar

 • Aramıza hoş geldin - Melis Akbaş

  Aramıza hoş geldin17.01.2014

  Gündem2008

  İZMİR’de yaşayan ve sağlığına kavuşması için Türkiye’nin seferber olduğu 8 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş, ilik naklinin başarıyla sonuçlanmasının ardından dün taburcu edildi.
 • Melis hastaneden çıktı - Melis Akbaş

  Melis hastaneden çıktı16.01.2014

  Sağlık

  Lösemiyle 4 buçuk yaşından bu yana savaşan, sosyal medyada başlatılan kampanyaya tüm Türkiye’nin seferber olduğu ve geçen haftalardan yapılan ilik nakliyle gündeme gelen İzmirli Melis taburcu oldu.
 • Tüm Türkiye'nin yüzünü güldüren haber - Melis Akbaş

  Tüm Türkiye'nin yüzünü güldüren haber16.01.2014

  Ege

  İZMİR (AA) - Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası 8 yaşındaki Melis yurt dışından getirilen kemik iliğinin naklinden 3 hafta sonra bugün taburcu olacak.
 • Melis Akbaş taburcu oldu - Melis Akbaş

  Melis Akbaş taburcu oldu16.01.2014

  Sağlık

  İzmir’deki Ege Üniversitesi’nde ilik nakli yapılan ve hayata tutunan 8 yaşındaki Melis Akbaş, 161 gün sonra hastaneden taburcu edildi.Minik Melis’in doktoru Prof.Dr.Savaş Kansoy, "Melis’in bu yıl okula gitmesi söz konusu olamaz.Gelecek yıl sınıfına gidebilir diye düşünüyoruz.İlk üç aylık dönem çok önemli" dedi.Akbaş ailesi ise sabırsızlıkla bu anı beklediklerini ve destek olan herkese teşekkür ettiklerini dile getirdi.Hastaneden kardeşi Arda Akbaş’ın elini tutarak çıkan Melis Akbaş, "Çok mutluyum" diyerek duygularını paylaştı.Anne Sevil Akbaş ise gözyaşlarını tutamadı ve ağladı.
 • Melis kardeşine kavuşacak - Melis Akbaş

  Melis kardeşine kavuşacak16.01.2014

  Sağlık

  Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası 8 yaşındaki Melis yurt dışından getirilen kemik ilğinin naklinden 3 hafta sonra bugün taburcu olacak.
 • Ve Melis'in kemik iliği tuttu - Melis Akbaş

  Ve Melis'in kemik iliği tuttu08.01.2014

  Sağlık

  Ege Üniversitesi (EÜ) Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören ve geçtiğimiz günlerde ilik nakli olan lösemi hastası 8 yaşındaki Melis'in son tetkiklerinde yeni kemik iliğinin tuttuğu tespit edildi.
 • Melis nakilden sonra ilk kez - Melis Akbaş

  Melis nakilden sonra ilk kez02.01.2014

  Sağlık

  Binlerce kişinin yaşatmak ve ilik vermek için seferber olduğu 8 yaşındaki lösemi hastası Melis, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'ndeki başarılı nakil işleminden 2 hafta sonra tedavi gördüğü hastane odasının penceresinde ilk kez görüntülendi.
 • 'Baba kardeşime çok iyi bak' - Melis Akbaş

  'Baba kardeşime çok iyi bak'23.12.2013

  Sağlık

  İzmir'de 3 gün önce kemik iliği hücresi nakledilen ve steril ortamda tutulduğu için annesi dışında kimseyle görüşemeyen 8 yaşındaki Melis Akbaş'ın tek isteğinin 2 yaşındaki kardeşini görmek olduğu öğrenildi.
 • Melis'in teşekkürü - Melis Akbaş

  Melis'in teşekkürü22.12.2013

  Sağlık

  Almanya'da bulunan ilik geçtiğimiz gün başarıyla Melis Akbaş'a nakledildi.Küçük Melis, kendisi için kampanya başlatanlara gülümsemesiyle teşekkür etti.
 • Melis'in yüzü gülüyor - Melis Akbaş

  Melis'in yüzü gülüyor21.12.2013

  Ege

  İzmir'de sağlığına kavuşması için Türkiye’nin seferber olduğu, başarılı geçen ilik nakli sonrası yeni yaşamına 'Merhaba' diyen 7 yaşındaki Melis Akbaş, hastane odasında mutluluk pozu verdi.
 • Tekrar hoş geldin Melis - Melis Akbaş

  Tekrar hoş geldin Melis20.12.2013

  Gündem2008

  Tüm Türkiye’nin sağlığına kavuşması için seferber olduğu küçük Melis’e uygun ilik sonunda nakledildi.Küçük kız dün sabah gözlerini yeni hayatına açtı.
 • Melis´ten yeni yaşamına "Merhaba'' - Melis Akbaş

  Melis´ten yeni yaşamına "Merhaba''19.12.2013

  Ege

  İZMİR´de, sağlığına kavuşması için Türkiye´nin seferber olduğu Melis Akbaş, ilik naklinin ardından yeni yaşamına "Merhaba'' dedi.
 • Melis'e nakil yapıldı - Melis Akbaş

  Melis'e nakil yapıldı19.12.2013

  Sağlık

  Aylardır beklenen gün geldi.Melis Akbaş'a Almanya'da bulunan ilik dün başarıyla nakledildi.3 hafta içerisinde iliğin vücuda uyum sağlayıp sağlamadığı belli olacak.Eğer her şey yolunda giderse küçük Melis 1 ay içinde taburcu olacak.Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi'nden alınan son bilgilere göre Melis'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
 • O pencerenin ardından yeniden 'doğacak' - Melis Akbaş

  O pencerenin ardından yeniden 'doğacak'18.12.2013

  Sağlık

  İzmir'de sağlığına kavuşması için Türkiye’nin seferber olduğu 7 yaşındaki Melis Akbaş’a, Almanya’dan gelen vericinin kemik iliğinin nakli için süreç başladı.
 • Melis için beklenen an geldi - Melis Akbaş

  Melis için beklenen an geldi18.12.2013

  Ege

  İZMİR´de, sağlığına kavuşması için Türkiye´nin seferber olduğu Melis Akbaş´a, Almanya´dan gelen vericinin kemik iliğinin nakli için süreç başladı.
 • Melis'te sürpriz gelişme - Melis Akbaş

  Melis'te sürpriz gelişme18.12.2013

  Ege

  Lösemi hastası Melis Akbaş'ın doktoru, Pediatrik Kemik İliği Nakli Ünitesi Sorumlusu Prof.Dr.Savaş Aksoy'dan açıklama yaptı.
 • Melis’in umutları bugün yola çıkıyor - Melis Akbaş

  Melis’in umutları bugün yola çıkıyor17.12.2013

  Sağlık

  İzmirli Melis artık saat sayıyor… Lösemiyle savaşı Türkiye’yi ayağa kaldıran İzmirli Melis’in naklinin yarın sabah saatlerinde yapılması bekleniyor.
 • Melis gün sayıyor - Melis Akbaş

  Melis gün sayıyor16.12.2013

  Ege

  UYGUN kemik iliği arayışı televizyon programları ve sosyal paylaşım sitelerindeki kampanyalarla Türkiye’ye yayılan 8 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş’ın Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde tedavisi sürüyor.
 • Melis gün sayıyor - Melis Akbaş

  Melis gün sayıyor15.12.2013

  Sağlık

  İzmir'de tedavi gören 8 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş, Almanya'da bulunan iliğin nakli için 3 gün sonra ameliyat edilecek.
 • Melis'e hastanede doğum günü kutlaması - Melis Akbaş

  Melis'e hastanede doğum günü kutlaması07.12.2013

  Ege

  İZMİR’de, kemik iliği nakliyle sağlığına kavuşması için Türkiye’nin seferber olduğu Melis Akbaş’a, tedavi gördüğü hastanede doğum günü partisi düzenlendi.
 • Büyük gün yaklaşıyor - Melis Akbaş

  Büyük gün yaklaşıyor25.11.2013

  Sağlık

  Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası 7 yaşındaki Melis Akbaş'a uyumlu iliğin bulunduğu ve ameliyat için 17 Aralık tarihinin belirlendiği bildirildi.
 • Mutlu sona hazır - Melis Akbaş

  Mutlu sona hazır24.11.2013

  Gündem2008

  İZMİR’de, kemik iliği nakliyle sağlığına kavuşması için Sağlık Bakanlığı ile çok sayıda kişinin seferber olduğu 7 yaşındaki Melis Akbaş’ın yaşam mücadelesinde mutlu sona az kaldı.
 • Doğduğu gün yeniden doğacak - Melis Akbaş

  Doğduğu gün yeniden doğacak19.11.2013

  Sağlık

  Lösemiyle savaşı Türkiye’yi ayağa kaldıran İzmirli minik Melis’in naklinin 8 Aralık’taki doğum gününe yetişmesi bekleniyor.Hastanede kızlarının başından bir an olsun ayrılmayan ailesi, “Kızımız doğum gününde yeniden doğacak” dedi.
 • Doğduğu gün yeniden doğacak - Melis Akbaş

  Doğduğu gün yeniden doğacak19.11.2013

  Ege

  Lösemiyle savaşı Türkiye’yi ayağa kaldıran İzmirli minik Melis’in naklinin 8 Aralık’taki doğum gününe yetişmesi bekleniyor.Hastanede kızlarının başından bir an olsun ayrılmayan ailesi, “Kızımız doğum gününde yeniden doğacak” dedi.
 • Melis'lere hayat bayram olsa - Melis Akbaş

  Melis'lere hayat bayram olsa16.11.2013

  Ege

  İZMİR'de, löseminin pençesinden kurtuldu derken hastalığı yeniden nükseden, uzun aramalar sonrası uygun kemik iliği ABD'de bulunan minik Melis Akbaş, için “Mutlu Olalım Projesi Gönüllüleri” ilik bekleyen çocuklar için davullu zurnalı gösteri yaptı.
 • Melis için kan verdiler - Melis Akbaş

  Melis için kan verdiler31.10.2013

  Sağlık

  Yıldız Teknik Üniversitesi'nden öğrenciler, düzenlediği kampanya ile lösemi hastası Melis Akbaş için birçok gönüllü toplayarak kan örneği vermeye götürdü.
 • Melis’e desteğe devam - Melis Akbaş

  Melis’e desteğe devam20.10.2013

  Gündem2008

  İzmir’de, löseminin pençesinden kurtuldu denilirken hastalığı nükseden Melis Akbaş’ın sağlığına kavuşması için ilik nakli için başlatılan seferberlik her geçen gün büyüyor.
 • Beşiktaşlılar 'Cezafest'te buluştu - Melis Akbaş

  Beşiktaşlılar 'Cezafest'te buluştu20.10.2013

  Futbol

  Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı'nın, Galatasaray derbisinde çıkan olaylar nedeniyle futbol takımına verilen 4 maç seyircisiz oynama cezasının ardından kulübe destek sağlamak için düzenlediği "Cezafest" Küçükçiftlik Park'ta düzenlendi.
 • Bahar AKINCI

  Melis’e hayat verirken Kızılay’a da kan verelim - Melis Akbaş

  Melis’e hayat verirken Kızılay’a da kan verelim20.10.2013

  Yazarlar

 • Crowe’dan son dakika yardımı - Melis Akbaş

  Crowe’dan son dakika yardımı18.10.2013

  Magazin Hattı

  YENİ filmine mekân bakmak için Türkiye’ye gelen Russell Crowe, ülkesine dönmeden önce lösemi hastası Melis’e yardım eli uzattı.
 • Melis için umutlar Dünya Kemik İliği Bankası'nda - Melis Akbaş

  Melis için umutlar Dünya Kemik İliği Bankası'nda12.10.2013

  Sağlık

  İZMİR’de, lösemiden kurtulduğu belirtilirken hastalığı yeniden nükseden, uzun aramalar sonrası uygun kemik iliği Almanya’da bulunan ancak, ileri tetkiklerde vericinin liste dışı kalmasıyla hüzne boğulan minik Melis Akbaş için umutlar, Dünya Kemik İliği Bankası’na kaldı.Aile, oradan gelecek müjdeli haberi beklerken, sosyal medyanın ayağa kalktığı Melis için Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da devreye girip danışmanlarını görevlendirdi.
 • Melise önce iyi sonra kötü haber - Melis Akbaş

  Melise önce iyi sonra kötü haber10.10.2013

  Sağlık

  Melise dokusu uyan Alman verici son anda liste dışında kaldı.Melis için kötü haber geldi.
 • Melis’in zamanla yaşam savaşı - Melis Akbaş

  Melis’in zamanla yaşam savaşı03.10.2013

  Ege

  İZMİR’de, lösemi pençesinden kurtuldu derken hastalığı nükseden, uzun aramalar sonrası uygun kemik iliği Almanya’da bulunan 7 yaşındaki Melis Akbaş’ın zamanla yarışı yürek burkuyor.
 • Melis'in fazla vakti kalmadı - Melis Akbaş

  Melis'in fazla vakti kalmadı03.10.2013

  Sağlık

  İzmir’de, löseminin pençesinden kurtuldu derken hastalığı yeniden nükseden, uzun aramalar sonrası uygun kemik iliği Almanya’da bulunan 7 yaşındaki Melis Akbaş’ın zamanla yarışı yürek burkuyor.
içinde

Melis Akbaş


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz