Ankara

Arı Koleji’nde bilim şenliği

04.04.2007

Özel Arı Kolejleri’nde bir gelenek haline gelen ve bu yıl sekizincisi düzenlenen Bilim Şenliği’nde birinciler belli oldu. Ayrı dallarda 52 projenin yarıştığı bilim şenliğinin juri üyeliğini Çankaya Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi akademisyenleri yaptı.

Özel Arı Kolejleri Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerinin katıldığı bilim şenliğinde fizik dalında 10. Sınıf öğrencisi Korcan Emre Gültekin ’Robot Sandalye’, kimya dalında 10. sınıf öğrencileri Arzum Tekbıyıkoğlu ve Güray Kan ’Doğal gübreden biyogaz eldesi’, biyoloji dalında 10. sınıf öğrencileri Berk Özdemir ve Meral Atasoy, matematik dalında 10. sınıf öğrencisi Melike Dilşen ’Dikdörtgenin açıortay teorisi’, felsefe dalında 10. Sınıf öğrencileri Mehmet Can Dirik ve Fulya Baran ’Depresyon’, tarih alanında da 9. sınıf öğrencileri Yiğit Kayabaşı ve Elif Nur Özgöbek ’Geçmişin en iyilerinden Bugünün en iyilerinden’ adlı projeleriyle birinci oldular.

Birincilerin belli olmasının ardından bir konuşma yapan Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Seva Demiröz bilimsel düşünce sisteminin çok önemli olduğunu belirterek, öğrencilerin bu yönde yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bilim Şenliğine Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ruhi Kılıç, Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahir Küçük, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Özgün Ökten ve Arı Okulları Kurucusu Sıtkı Alp de katıldı.
 ADnet
Reklam için