Yaşam

Doğuş’un hayatı yalanla dolu

23.01.1998Kendi adını taşıyan ilk albümüyle müzik dünyasına adım atan Doğuş'un özellikle ‘‘Gamsız’’ şarkısı dillerde uzun süre dolaşmıştı. Ama o, başarıyı yakalamanın yolunun sansasyondan geçtiğine inanıp müzikseverlere gözyaşlarıyla süslediği acıklı bir yaşamöyküsü sundu. Yalanlarla da zenginleştirdi. Duygu sömürüsünü had safhaya çıkardı.

Kamuoyu, pop müziğin genç seslerinden Doğuş'un yalanlarla süslü ‘‘kof başarısını’’ konuşuyor. 1994 yılında işlediği bir suçun cezasını çekmek üzere Doğuş şimdi hapishanede. Bu, belki de şöhreti yanlış yöntemlerle elde etmeye çalışan genç popçunun, sevenlerine söylediği yalanların, aldatmacalarının da cezası olacak. Doğuş, yalanlar kurmaya çalıştığı dünyasını yine yalanlarıyla yıkarken, gerçek ismini de herkesten gizlemişti. Asıl adının Orhan Baltacı olduğu belirtilen genç popçu, tutuklanarak önce Gayrettepe'deki Asayiş Şubesi'ne götürüldü. Doğuş, ağlayarak verdiği ifadede yaptığının bir gençlik hatası olduğunu söyledi. Kimseyle görüştürülmeyen Doğuş'un bıçakla adam yaralama suçundan ötürü kesinleşen 2 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası bulunuyor.

DOĞUŞ'UN YALANLARI

Doğuş, önce adını gizledi müzikseverlerden. Şimdi pek çok gerçekle birlikte, adı da ortaya çıktı: Orhan Baltacı.

Doğuş'un yaşamının yetimhane sayfası da kendi anlattıklarından farklı. Kısa bir süre yetimhanede kalan genç popçu, yetimhanede büyüdüğünü söylemişti.

Israrla Tarkan'ın akrabası olduğunu söyledi. Yalanı ortaya çıkınca da, sesizliğe gömüldü.

Bendeniz ile aşk yaşadığını anlatmıştı. Bunun da doğru olmadığı anlaşıldı.

Röportajlarında mazisinin temiz olduğunu ve geçmişinde yüz kızartıcı bir suçunun bulunmadığını, tek suçunun da ‘‘doğmak’’ olduğunu söylemişti. Şimdi bıçakla adam yaralamaktan tutuklu bulunuyor.

Emniyetteki sorgusunda çocuk olduğu için tutuklanmasına neden olan olayı hatırlamadığını söyledi. Halbuki Doğuş, 1994 yılında çocuk yaşlarda değildi.

Anne ve babasının olmadığını söylemişti. Bir süre önce babası olduğu ortaya çıktı. Televizyon ekranında babasıyla buluştu.

Kader'in bir şarkısına da sahip çıkarak kendi şarkısıymış gibi lanse etti.


 ADnet
Reklam için