ADANA HABERLERİ

İncirlik esnafı kan ağlıyor

DHA
27.03.2016 - 09:45Son Güncelleme :
DHA

ADANA'da İncirlik Esnafları Kalkınma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şuayip Demir, son 9 aydır askeri personelin İncirlik Hava Üssü dışına çıkarılmaması nedeniyle iflas etmek üzere olduklarını söyledi.
İncirlik Mahallesi'ndeki 200'ün üzerindeki esnafın peş peşe iş yerini kapattığını belirten Demir, özellikle son 9 aydır büyük bir sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Bunun çözülmesi için yaptıkları görüşmelerin sonuçsuz kaldığını belirten Demir, "İncirlik Hava Üssü 65 yıldır bu bölgededir. İki ülkenin ilişkilerinde olumlu etkileri olmuş, sağlam bir dostluk ortamı sağlamıştır. İncirlik esnafı ve kasaba halkı da bu dostluğu sürdürmek ve terörden kaynaklanan güvensizlik ortamını kaldırmak için elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır. Getirilen yasak terörün amacı olan baskı ve terör ortamını kabul ettiğimiz anlamına gelmektedir. Biz esnaflar olarak bunu kabul etmiyoruz" dedi.

Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)

MK (OA) (27.03.2016/FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden İncirlik esnafı kan ağlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İncirlik esnafı kan ağlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı