ANTALYA HABERLERİ

İlk kan bağışı Böcek'ten

DHA
29.03.2017 - 13:59Son Güncelleme :
DHA

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - KONYAALTI Belediyesi ile Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi işbirliğinde başlatılan kan bağışı kampanyasının 13'ncüsünde ilk bağışı, Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptı.

Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Hülya Çoksak başkanlığındaki görevliler, sabah erken saatte belediye binasının fuayesinde 'kan alma ünitesi' oluşturdu. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilk bağışı yapan isim oldu. 11'inci kez Kızılay'a kan veren Böcek, "Belediye çalışanları olarak, bugün önemli bir sosyal sorumluluk projesine katkıda bulunuyoruz" dedi.

Başkan Böcek, belediyenin 2005 yılından beri Kızılay Kan Bağışı Merkezi'nin kan bağışı kampanyasına destek verdiklerini belirterek, "Hayati önem taşıyan kan bağışı hizmetini Konyaaltı Belediyesi-Türk Kızılayı işbirliğinde belediye çalışanlarımızın, ilçemizde yaşayanların ayağına kadar getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz" dedi.

Dr. Hülya Çoksak ise 13 yıldan beri Konyaaltı Belediyesi'nde kan bağışçılarıyla buluşmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, Başkan Muhittin Böcek'e çiçekle teşekkür etti. Dr. Hülya Çoksak, 11'nci kez kan bağışında bulunan Böcek'e 'bronz madalya' verileceğini de kaydetti. Başkan Böcek ise hedefinin 'altın madalya' olduğunu söyledi.

Antalya bölgesindeki bağışçılardan geçen yıl 61 bin ünite kan alındığını, bu yılki hedefin 70 bin üniteyi aşmak olduğunu aktaran Dr. Hülya Çoksak, "Kan, 18-65 yaş arasındaki bağışçılardan alınıyor. Erkekler 3 ayda bir, kadınlar ise 4 ayda bir mutlaka kan vermeli. Kan vermek sadece acil durumlar için değil, sağlık açısından da çok önemlidir" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İlk kan bağışı Böcek'ten hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 13 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlk kan bağışı Böcek'ten haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı