ISPARTA HABERLERİ

İlk doğum günleri 4 yıl sonra kutlanacak

AA / Murat Yolcu,Gülsem Adam
29.02.2016 - 16:32Son Güncelleme :

- Antalya ve Isparta'da 2 anne, 29 Şubat'ta çocuk sahibi olmanın heyecanını yaşadı- Samsun'da da bu özel günde 6 bebek dünyaya geldi

AA / Murat Yolcu,Gülsem Adam

Isparta’da Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki doğum yapan Türkan Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlık durumları nedeniyle 11 Mart'ta beklediğini bebeğinin doğumunu, sezaryen ile bugün gerçekleştiğini söyledi.

"Hatice Berra" ismini vereceği bebeğin üçüncü çocuğu olduğunu anlatan Özkan, bebeğinin doğumunun 29 Şubat'a denk gelmesinin kendini mutlu ettiğini belirtti.

Doğumu yaptıran doktor Hüseyin Özyurt ise hastaya ameliyat öncesinde tarihin 29 Şubat olduğunu ve doğum gününü 4 yılda bir olacağını söylediğini anlattı.

Planlanan sezaryenin başarılı bir şekilde gerçekleştiklerini ifade eden Özyurt, "Bebek ve anne gayet sağlıklıdır. Hatta bugün 29 Şubat’ta ikinci doğum yaptırdım. Aynı şeyleri ona da söyledim. 'Özellikle istiyorum' dedi hastalarımız. Orijinal bir tarihtir. 29 Şubat her yıl olmuyor" dedi.

- "29 Şubat'ta beklemiyordum"

Antalya Perge Atatürk Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde de Nadire ve Lokman Baloğlu çifti, takvim yapraklarının 4 yılda bir gösterdiği 29 Şubat'ta çocuk sahibi olmanın heyecanını yaşadı.

Anne Nadire Baloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece saatlerinde rahatsızlandığını belirterek, "Hastaneye geldik, biraz gözlem altında kaldık. Kızımı normal doğumla dünyaya getirdim, çok mutluyum. Kızımın doğumu 29 Şubat'a denk geldi bunu beklemiyordum ama eşimin içine doğmuştu. İkimiz de çok mutlu olduk, bebeğimi 29 Şubat'ta da olsa kucağıma aldığım için çok mutluyum" diye konuştu.

Bebeğin anneannesi Songül Şahin de Yaren'in ilk torunu olduğunu anlatarak, doğumun 29 Şubat'ta olmasını beklemediklerini kaydetti.

- "Özel günler için bize gelenler oluyor"

Perge Atatürk Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin kadın doğum uzmanı Ali Demiröz de 29 Şubat'ta yapılan doğumların farklı bir anı olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"Bugün doğum yapan hastalarımızın böyle bir şansı yakaladığını düşünüyorum. Zaman zaman 29 Şubat veya diğer özel günler için bize gelenler oluyor. Bazı hastalarımız doğumlarını evlilik yıl dönümlerine getirmekte isteyebiliyorlar ama 29 Şubat doğum için bir şans. Doğumda sancının ne zaman geleceği, eylemin ne zaman geleceği önceden kestirilemeyebiliyor ama sancıları o güne denk gelirse hızlandırmak mümkün olabiliyor."

- Samsun

Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde 6 bebek dünyaya geldi.

Samsun’da yaşayan Nilgün (36) ve Yusuf Aydın çiftinin bebekleri Zeynep sezaryen ile 3 kilo 500 gram doğdu.

Anne Nilgün Aydın, bebeğinin sağlıklı olduğuna şükrettiğini ve özel bir günde doğduğu için de ayrı bir mutluluk yaşadığını ifade etti.

Doğumu yarın olacağını beklediklerini ifade eden Aydın, "Doğumu Mart ayının ilk günü olarak planlamıştık. Özel bir tarih, onun özelliğinin şansı olduğunu düşünüyorum. Benim 1 Mart tarihini istememin sebebi, kızım büyüdüğünde, 'Anne, bana 4 yılda bir doğum günü mü yapacağız'? diyerek üzülür diye aklıma geldi ama nasip böyle oldu” ifadelerini kullandı.

Eşinin ilginç bir tarih olarak düşündüğü için doğumu değiştirmediklerini söyleyen Aydın, bebeklerinin doğum gününü artık yıla denk gelmeyen yıllarda, ayın 28’inde yapmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.

- 16 yıldır çocukları olmuyordu

Sonay (37) ve Cemil Kahraman (43) çiftinin Eylül adını verdikleri bebekleri 3 kilo 700 gram doğdu.

16 yıldır çocuk hasreti çeken Kahraman çiftin bebekleri Eylül, 29 Şubat tarihinde dünyaya geldi. Baba Kahraman, çok mutlu olduğunu belirterek, "Allah olmayanlara da nasip etsin, sevinçten ne söyleyeceğimi bilemiyorum. 16 yıl üzerine bebeğimiz dünyaya geldi. 29 Şubat 4 senede bir oluyormuş, malum

Şubat 28 çekiyor. Bizim bebeğimizin doğumu 16 yıl sonra bugüne nasip oldu, Allah’ın takdiri" diye konuştu.

Anne Sonay Kahraman ise mutluluğunu ifade ederek, kızın şanslı olduğunu dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden İlk doğum günleri 4 yıl sonra kutlanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 16 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlk doğum günleri 4 yıl sonra kutlanacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı