DİYARBAKIR HABERLERİ

İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi

IHA
27.10.2015 - 15:12Son Güncelleme :

DİCLE ÜNİVERSİTESİ (DÜ) İLAHİYAT FAKÜLTESİNE YENİ BAŞLAYAN HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİNE ÜNİVERSİTE VE ÇEVREYLE UYUM SAĞLAMALARINI KOLAYLAŞTIRMAK, ÜNİVERSİTENİN YAPISINI VE OLANAKLARINI TANIMALARINA YARDIMCI OLMAK AMACIYLA ORYANTASYON EĞİTİMİ VERİLDİ.

IHA

Dicle Üniversitesi (DÜ) İlahiyat Fakültesine yeni başlayan hazırlık sınıfı öğrencilerine üniversite ve çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla oryantasyon eğitimi verildi.
Kongre merkezinde gerçekleşen eğitime İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Abdulkerim Ünalan, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Necim Çelik, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Abdulkerim Ünalan bir konuşma yaptı. Ünalan, öğrencilere öğrenim sürdürecekleri bölümleri tanıtmak, uyum sürecini hızlandırmak için oryantasyon eğitimi düzenlediklerini belirterek, bilgi, deneyim ve tecrübelerini aktardı.
İlahiyat Fakültesi öğrencisi olmanın verdiği misyon ve sorumluluğun bilincinde olunması gerektiğini belirten Ünalan, “İlahiyat Fakültesinde eğitim alan tüm öğrencilerin fakültenin ahlakına layık olması gereklidir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İlahiyat Fakültesi Öğrencilerine Oryantasyon Eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı