ANKARA HABERLERİ

İkinci el oto galerilerinin Otonomi'ye taşınması

DHA
07.04.2016 - 11:57Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ANKARA 18. İdare Mahkemesi, ikinci el oto alım satımı yapan galerilerin Akyurt'taki Otonomi'ye taşınmasına ilişkin alınan Büyükşehir Belediye Meclis Kararı'nın “yürütmesinin durdurulması talebiöne ilk reddi verdi.
Büyükşehir Belediye Meclisi'nce 14 Ocak'ta oybirliğiyle alınan kararın ardından sözkonusu galeriler, kararın yürütmesinin durdurulması talebiyle mahkemeye başvurmuştu. Ankara 18. İdare Mahkemesi de bu başvuruların ardından “yürütmeyi durdurma talepleriöne karşı ilk reddini vermiş oldu. Mahkeme'nin oy birliğiyle alınan karar metninde, “…Yürütmenin durdurulması isteminin reddine…ö ifadelerine yer verildi.
TIR-KAMYON PARKLARININ TAŞINMASINA DA ONAY
Mahkeme tarafından verilen ikinci karar ise yine Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından 15 Ocak'ta alınan Şaşmaz'daki ruhsatsız ve usulsüz ticari amaçlı otopark işletmeciliği yapan kişi ve kuruluşlar ile cadde üzerine park eden ağır tonajlı araçların Kazan'da yapılan tesislere taşınmasına yönelik oldu.
Ankara 18. İdare Mahkemesi, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararına karşılık olarak sözkonusu işyerlerinden bazıları tarafından açılan yürütmenin durdurulması talebini de reddetti. Zabıta Dairesi Başkanlığı, alınan kararın ardından sözkonusu bölgedeki ruhsatsız ve usulsüz ticari amaçlı otopark işletmeleri ile ağır tonajlı araçların Kazan'daki tesislere taşınması için çalışmalar yapmış ve Şaşmaz'da trafiğin rahatlatılması sağlanmıştı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İkinci el oto galerilerinin Otonomi'ye taşınması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2016 tarihinde saat 11 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İkinci el oto galerilerinin Otonomi'ye taşınması haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı