GeriİK/Yeni Ekonomi Kadınlar için “Küresel Panel”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadınlar için “Küresel Panel”

Kadınlar için “Küresel Panel”

*

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası – BCCT  katkılarıyla Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde küresel bir panel düzenlendi. Dört kıtada altı farklı ülkenin altı şehrinden başarılı kadınlar aynı anda gerçekleşen  "Zirveye Giden Yol – The Way to the Top" başlıklı küresel panelde buluştu.  Altı farklı şehirde Global Thinkers Forum ve Athena 40 organizasyonuyla aynı gerçekleşen etkinliğin İstanbul’daki ev sahibi Assembly yönetimindeki Ferko Signature oldu.

Uluslararası Kadınlar Günü nedeniyle organize edilen etkinlikte alanlarında başarılı girişimlere imza atan 6 kadın bu küresel konuşmaya İstanbul’dan eşlik etti. İstanbul,  Londra, New York, Atina, Amman, Lahor’da eş zamanlı olarak online gerçekleşen Panelde girişimci güçlü kadınlar, yetkinliklerinin yaygınlaşmasında çeşitliliğin teşviki, gücün anlamı, başarının sırrı üzerine görüşlerini aktardı. BCCT Başkanı Chris Gaunt, güçlü ve girişimci kadınların bir araya gelmesine BCCT olarak küresel bir platform oluşturmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İstanbul’daki oturuma, BCCT Yönetim Kurulu Üyesi Tim Bright moderatörlüğünde Begüm Cânâ Özgür (Tasarımcı), Ebru Özdemir ( Limak Yatırımlar Başkanı), Didem Altop (2C Project House Kurucu Ortak), Av. Nurdeniz Tunçer (Rehber Köpekler Derneği Başkanı), Lale Can (Genel Müdür, İş Geliştirme, Afiniti Türkiye), Simay  Dinç (Women in Games Turkiye Kurucusu ) konuşmacı olarak katıldı.

Panelde iş kadınları, Türkiye'de ve dünyanın farklı bölgelerinde farklı alanlardaki başarı hikayelerini paylaşarak, geleceği bu deneyimlerin üzerine inşa edebilmenin yollarına odaklandılar. Konuşmaları sırasında; kadınların güçlenmesini aktif olarak teşvik edebilen gerçek değişim faktörleri üzerine görüşlerini dile getirdiler.

Türkiye'de gelişme gösteren durumların yanı sıra çeşitliliğin, kapsayıcılığın teşviki için yapılması gerekenleri anlattılar. Zirveye giden yolda girişimcilik düşüncesinin yaşamlarına katkılarını özetlediler. Mentordan faydalanma yolları ve başkaları için iyi bir mentor olabilmenin kurallarını açıkladılar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle