DENİZLİ HABERLERİ

İhraç edilen Prof. Dr. Zencir: Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor

DHA
02.05.2017 - 14:50Son Güncelleme :
DHA

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA) - DENİZLİ'de 689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Pamukkale Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeliğinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir, "Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor" dedi.
KESK'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Denizli Şubesi, yayınlanan son KHK ile Pamukkale Üniversitesi'nde görevlerinden alınan akademisyenler için Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, SES Denizli Şubesi Başkanı Halit Karabulut, yönetim kurulu üyeleri ve son KHK ile üniversitedeki görevinden çıkarılan Prof. Dr. Mehmet Zencir katıldı.
SES Denizli Şubesi Başkanı Halit Karabulut,15 Temmuz darbe girişiminin ardından iktidar tarafından OHAL ilan edilerek parlementonun by-pass edildiğini, kendilerine muhalif olanların ise kamudan ihraç edildiğini savundu. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, son KHK'larla görevlerinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir ve Doç. Dr. Nergül Çördük için yasadışı hiçbir örgütle bağı olmadığına karar verdiğini belirtti.
689 sayılı KHK ile görevinden ihraç edilen Prof. Dr. Mehmet Zencir de konuşmasında şunları kaydetti:
"Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor. Ama bizim gibi karşı duranlar da güçlenerek ilerliyor. 20 yıldır PAÜ'de görev yapıyorum. Biz emeğe, doğaya, insan haklarına yapılan saldırılara karşı, Barış Bildirisi'ne imza attık. Biz bu haksızlıklara karşı mücadele ettik. Akademisyen susmaz. Geri adım atmış da değiliz. Bu KHK'lar, OHAL'ler bizi yıldıramaz. Biz kazanacağız. Ben unvanımı toplumdan aldım. Kimse alamaz. Ayrıca unvana çok da ihtiyacım olduğu söylenemez."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden İhraç edilen Prof. Dr. Zencir: Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İhraç edilen Prof. Dr. Zencir: Türkiye diktatörlüğe doğru gidiyor haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Haziran 2019, Salı
 • İmsak
  03:47
 • Güneş
  05:34
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  17:01
 • Akşam
  20:32
 • Yatsı
  22:11
Sayfa Başı