IĞDIR HABERLERİ

Iğdır'da varise ameliyatsız çözüm

DHA
27.04.2017 - 17:01Son Güncelleme :
DHA

Suat DENİZ/ IĞDIR, (DHA)- Iğdır Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Servisinden Op.Dr.Yiğit Kılıç, varis tedavisinde radyo frekans endovenöz ablasyon sistemini uyguladıklarını bildirdi.
    Sağlık standartlarının hızla geliştiği ülkede birtakım hastalıkların artık ameliyatsız yöntemlerle tedavi edildiğini ve yüksek başarı elde edildiğine işaret eden Kalp Damar Cerrahi Servisinden Op.Dr.Yiğit Kılıç, günümüzde varis tedavilerinde radyo frekans endovenöz ablasyon yöntemi uygulandığını bildirdi. Devlet Hastanesinde varisin cerrahi tedavisinin yanı sıra halk arasında kapalı yöntem ya da ameliyatsız yöntem olarak da bilinen radyo frekans endovenöz ablasyon yöntemi uygulandığını hatırlatan Kılıç, şunları söyledi:
    "Bu yöntem ile ultrason eşliğinde iğne ucu büyüklüğünde bir delikten kataterle varisli damara girilerek damar duvarı ısı ile tahrip edilmektedir. Böylece ameliyat kesisi ve izi olmadan ayrıca hastalar ağrı çekmeden kısa bir sürede günlük hayatlarına geri dönebilmektedirler. Radyo frekans endovenöz ablasyon yöntemi genel anestezi, spinal anestezi veya sadece sedasyon altında uygulanabileceği gibi uygun vakalarda lokal anestezi ile de yapılabilmektedir. Radyo frekans endovenöz ablasyon yönteminin uygulandığı Iğdır'da hastalar artık diğer illere gitmeden tedavilerini gerçekleştirebilirler."

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Iğdır'da varise ameliyatsız çözüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Iğdır'da varise ameliyatsız çözüm haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı