ŞIRNAK HABERLERİ

İdil’de Yapımları Süren Camiler İçin Destek Çağrısı

IHA
29.10.2015 - 10:58Son Güncelleme :

ŞIRNAK’IN İDİL İLÇESİNDE YAPIMLARINA DEVAM EDİLEN CAMİLERİ ZİYARET EDEN İLÇE MÜFTÜSÜ MAHMUT YILDIZBAŞ, ÇALIŞMALARIN BİR AN ÖNCE TAMAMLANABİLMESİ İÇİN DESEK ÇAĞRISINDA BULUNDU.

IHA

Şırnak’ın İdil ilçesinde yapımlarına devam edilen camileri ziyaret eden İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, çalışmaların bir an önce tamamlanabilmesi için desek çağrısında bulundu.
Tepeli ile Uçarlı köylerinde yapımları süren camileri gezen Yıldızbaş, camilerin inşasına, camilere yardıma ve toplumsal fonksiyonuna dikkat çekerek, “Camilerin Allah’ın evleri, Kabe’nin birer şubesi ve inananların ibadet yerleridir. ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır.’ Camilerimizin tamamlanması için tüm hayırseverlerden yardım bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden İdil’de Yapımları Süren Camiler İçin Destek Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 10 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İdil’de Yapımları Süren Camiler İçin Destek Çağrısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı