ISPARTA HABERLERİ

İçme suyu şebekesi yenilenecek

DHA
30.04.2017 - 11:07Son Güncelleme :
DHA

 

Nurettin ARKAN/YALVAÇ, (DHA) - ISPARTA Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, 250 kilometrelik içme suyu şebekesinin yenileneceğini söyledi.

Yalvaç Belediyesi tarafından İller Bankası kredisi ile yapılacak olan içme suyu şebekesi yenileme projesi kısa zamanda başlayacak.

İçme suyu şebekesinin 30 yıllık olduğunu ve birçok alanda boruların kireçlenme sonucu kullanılamaz hale geldiğini belirten Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, "Göreve geldiğimizde teknik personelimizin verdiği bilgiler olsun, son 3 yıllık görev süresi içerisinde gördüklerimiz olsun Yalvaç'ın içme suyu şebekesinin ekonomik ömrünü doldurduğunu gösterdi. Bunun üzerine meclis kararı alarak İller Bankası kanalıyla içme suyu ve kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi için başvurumuzu yaptık. Proje ihalesi yapıldı. Şimdi şebekenin yenilenmesi için ihale açılacak ve bu yaz sezonunda tüm şebeke değişecek. Böylelikle yıllar önce döşenen içme suyu hattı yenilenerek daha sağlıklı su kullanmış olacağız. Projeye baktığımızda Yalvaç'ın toplamda 250 kilometre uzunluğunda su şebekesi olduğunu görüyoruz. Tıpkı insan vücudundaki damarlar gibi her yeri dolaşıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden İçme suyu şebekesi yenilenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İçme suyu şebekesi yenilenecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı