Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki

  07 Eylül 2015 - 14:15Son Güncelleme : 07 Eylül 2015 - 14:15

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam ATV’de yayınlanan söyleşisindeki bazı sözlerin hurriyet.com.tr’de veriliş şekline tepki gösteren yaklaşık 200 kişilik bir grup Hürriyet Gazetesi’nin Bağcılar’daki merkez binasına saldırdı. Saldırıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki gösterdi.

  Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin: Demokrasi tarihine kara bir sayfa

  Saat 23.15’te gelen göstericiler, önce bahçe girişindeki bariyeri kırıp güvenliği aşarak binaya girmeye çalıştılar. Bina girişindeki camlar ve döner kapı taş ve sopalarla kırılırken, saldırganların içeri girmeleri bina güvenliği tarafından güçlükle önlendi.

  Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki

  Olay sırasında bazı güvenlik görevlilerine taş isabet etti. Saldırganlar bir süre sonra polis ekiplerinin gelmesi üzerine bahçe dışına çıkarıldılar ancak dağılmadılar. Kalabalık AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar atarak uzun süre kapı önünde bekledi.

  Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki
  KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ'DEN 'GEÇMİŞ OLSUN' TELEFONU

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Hürriyet Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’i arayarak “Geçmiş olsun. Bu olay Türk demokrasisi için büyük bir ayıptır” dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırı üzerine bu sabah gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’i arayarak üzüntülerini bildirdi ve saldırıyı kınadı.

  Bu tür saldırıların son dönemde yaygınlaşmakta olduğuna dikkat çeken Bahçeli, “Dün akşam ülkemiz için çok önemli bir olayın yaşandığı bir sırada böyle bir saldırının meydana gelmiş olması çok çirkindir” dedi.

  Saldırı sonrası gazetemizi arayan birçok okurumuz geçmiş olsun dileklerini iletti.

  Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki

  Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki HÜRRİYET’E SALDIRIYA SERT KINAMA  HALUK KOÇ'TAN BAŞBAKAN'A: GEREĞİNİ YAPIN

  CHP Sözcüsü Haluk Koç, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak Hürriyet Gazetesi'nin İstanbul Bağcılar'daki merkezine düzenlenen saldırı hakkında "Dün gece bir gazetenin bir iktidar milletvekilinin çığırtkanlığı ile organize şekilde basılması vahim bir olaydır. Sayın Davutoğlu da bu sorumluluğu yerine getirmek zorundadır. İktidar milletvekili yapıyor bunu. Bu linç kampanyasıdır" dedi.

  Etiketler: Saldırı , Hürriyet
   
  HaberlerNecmi AkmanManisaAhmetli İlçesiEren DerdiyokKasımpaşaBeşiktaşMario Gomez