MUĞLA HABERLERİ

Hürpedal, Gizli Kalmış Yerleri Bisikletlerle Dolaşıyor

IHA
27.10.2015 - 10:31Son Güncelleme :

HÜRPEDAL ETKİNLİKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

IHA

Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman İlçelerinde bisiklet sevenler tarafından kurulan Hürpedal Bisiklet Topluluğu, doğanın içinde gizli kalmış yerleri dolaşıyor.
Hürpedal Bisiklet Topluluğu’ndan Turan Bulut, yaptığı açıklamada; “Hep bilinen yerlere değil, bazen de doğa içerisinde gizli kalmış yeni yerlere pedal çeviriyoruz. Dalaman ve Ortaca’dan arkadaşlar bir araya geldik ve turumuzun başlangıç noktası olan Köyceğiz’deki Tarkan bisiklete buluştuk. Köyceğiz Gölü’nün kenarından geçerek Köyceğizden, Sultaniye Kaplıcası yolunun 22. kilometresinden sağa doğru tırmanmaya başladık. Zorlu 3 kilometrelik tırmanıştan sonra daha önce hiç görmediğimiz vadiye ulaştık. Yağmurlardan sonra vadilerden sular akmaya başlamış. Bisikletlilerimizi yolun kenarına bıraktık ve vadinin içerisinde kuzeye doğru bir kilometre yürüdük. Doğa inanın insana huzur veriyor. Yolun sonunda küçük vadi içerisinde, kayalıkların arasından 6-7 metre aşağı dökülen su; şelaleyi oluşturmuş. Yoldan uzak, ulaşmanın zor olan bu şelalenin adı yok. Bizde Hürpedal Bisiklet Topluluğu olarak bu şelaleye ‘Hür Şelale’ ismini koyduk. Görülmeye ve ziyaret etmeye değer güzellikte bir şelale olduğunu gördük. Yanı başımızda bilmediğimiz, duymadığımız doğanın içerisindeki saklı ve gizli kalmış değerlerden bir tanesi daha ülkemiz insanına tanıtmış olduk. Görüldüğü gibi Bisiklet; İnsanların yaşamdan sıkıldığı, kendini önemsiz gördüğü dönemlerde bir sosyalleşme aracı haline gelmektedir. Bu rotalara hep birlikte zoru başararak, suyumuzu, ekmeğimizi, meyvemizi ve en önemlisi de toplumumuzda artık pek rastlanılmayan ortak hareket ederek ulaşıyoruz. Biz Köyceğiz’de, Ortaca’da ve Dalaman İlçelerinde yaşayan bisikletçiler olarak mutluyuz. Katılın bize birlikte yeni keşiflere doğru pedal çevirelim” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Hürpedal, Gizli Kalmış Yerleri Bisikletlerle Dolaşıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hürpedal, Gizli Kalmış Yerleri Bisikletlerle Dolaşıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı