Gündem Haberleri

  Havalimanı güvenlikçisi IŞİD'e gitti

  Muammer ŞEN/DHA KARAMAN
  21.10.2015 - 20:54 | Son Güncelleme:

  KARAMAN’da yaşayan Ramazan B. (27), 7 yıllık eşi Hülya B'nin (26) 2 yaşındaki oğullarını da alıp 6 gün önce terör örgütü IŞİD’e katıldığını iddia etti.

  Kız öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan Ramazan B., bir süre önce eşinin düşünce yapısının değiştiğini ileri sürerek şöyle dedi:

  ‘CANLI BOMBA’ GÖZALTISI

  “Eşim en son Dalaman Havaalanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. İstemediğim örgütler ve düşünceler içerisine girdiğinden dolayı yolumuzu ayırma kararı aldık. Yaklaşık 8 aydır da ayrı yaşıyoruz. Biz ayrı yaşamaya başladıktan sonra peçe takmaya başladığını gördüm. Oğluma da kamuflaj giydirmiş. Arkadaşlarına cihat peşinde olduğunu, kendisinin bir canlı bomba olduğunu, gerektiğinde kendisini patlatabileceğini söylemiş. Canlı bomba şüphesiyle gözaltına alınıp serbest bırakılmış. Çocuğumu kurtarın. Onu çok özlüyorum.”

  ‘Oğlumla konuşayım’

  EŞİNİN en son kendisini arayıp Suriye’nin Rakka kentinde olduğunu ve durumlarının iyi olduğunu söylediğini belirten Ramazan B., “Çocuğumun sesini duymak istedim. Ama uyuduğunu söyledi. Telefonu yüzüme kapattı. Suriye’ye giderken gönderdiği fotoğraflarda tanımadık kişiler vardı. Sosyal paylaşım sitesini incelediğimde de hep IŞİD ile ilgili fotoğraflar gördüm” dedi.

   

  Etiketler: karaman
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı