KAYSERİ HABERLERİ

"Hükümetler Ağlama Duvarı Değil"

IHA
28.10.2015 - 18:05Son Güncelleme :

KİLCİ

IHA

MHP Kayseri Milletvekili Hasan Ali Kilci, AKP’nin ülke ve toplum adına yaptığı her yanlışın ardından kendilerini mağdur gösterme çabasına giriştiklerini belirterek, "Sanki 13 yıldır bu ülke uzaydan yönetiliyormuş sanki AKP 13 yıldır muhalefet partisiymiş gibi her şeye ağlıyorlar. Hükümetler ağlama duvarı değildir" dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri milletvekili adayları Yusuf Halaçoğlu, Hasan Ali Kilci ve Mehmet Göçmen, Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nı (KSMMMO) ziyaret etti.
Kilci, KSMMMO Başkanı Baki Gümüşoluk ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında KSMMMO’nun yeni hizmet binasının da hayırlı olmasını diledi.
Ardından ülke ekonomisi üzerine değerlendirme yapan Kilci, "Türkiye’de Sayıştay’ın hiçe sayıldığı şu günlerde sizlere daha çok ihtiyaç var. MHP üst kuruluş ve başka konularda da önerge verdi. Ülkemiz çok ciddi sıkıntılar içerisinde. Bu dönem yani 2015 yılı kayıp oldu ancak hiç olmazsa 2016 kayıp bir yıl olmasın diye gayret edeceğiz. Ülkemizin geçtiği şu sıkıntılı günlerin aşılabilmesi için sağlam iradeli hükümetler lazım. Hükümetler ağlama duvarı değildir. Ülkeyi yönetenler halen feryat ediyorlar. Sanki 13 yıldır yönetenler kendileri değil de uzaylılar. 13 sene içerisinde koalisyon da olmadı. Ülkeyi başkası da yönetmedi. Tüm bunların kabul edilebilir bir tarafı yok" dedi.
İş dünyasının yaşadığı sıkıntıları çok iyi bildiğini ve sürekli onlarla iç içe olduğunu kaydeden Kilci, "Biraz önce Eski Sanayi bölgesinden geliyorum ve birçok esnafımızın en büyük sıkıntılarından birisi karşılıksız çeklerle ilgili. Bu manada elimizde çok büyük rakamlar mevcut. Piyasadaki bu acı gerçeği en iyi bilen meslek kuruluşlarının temsilcileri olarak fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. MHP Grubu olarak çekler konusunda Meclis’e kanun teklifi verdik. Ancak komisyonlar olmadığı için bu konu gündeme gelmedi. İnşallah seçimlerden sonra AKP’nin yanaşmayan tavrına rağmen çekler ile ilgili düzenleme yapılması için gerekli adımları atacağız. Meslek kuruluşları, odalar ve sivil toplum kuruluşlarının da genel sıkıntılarını biliyoruz. Tüm sıkıntılardan seçim sonrası kurtulacağımızı ümit ediyorum. 1 Kasım Pazar günü sandıktan çıkacak iradeye de saygı duyuyoruz. Vatandaşlarımız ile her zaman yan yanayız. Değerli halkımız tüm yaşananları süzgeçten geçirip ona göre mutlaka kararını verecektir" diye konuştu.
Ziyaretin sonunda MHP’li adaylar ile KSMMMO yöneticileri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden "Hükümetler Ağlama Duvarı Değil" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 18 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Hükümetler Ağlama Duvarı Değil" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı