Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hollanda'da 'saldırı şüphesi' nedeniyle tren garı boşaltıldı

  AA
  22.03.2016 - 14:34 | Son Güncelleme:

  Belçika'nın başkenti Brüksel'de önce havalimanı ardından metro istasyonunda yaşanan terör saldırıları sonrası Avrupa alarm durumuna geçti. Hollanda'da saldırı şüphesi nedeniyle tren garı boşaltıldı.


  Hollandada saldırı şüphesi nedeniyle tren garı boşaltıldı

  Hollanda'nın Schiphol Havalimanı yakınındaki Hoofddorp tren garı, saldırı şüphesi nedeniyle boşaltıldı.

  Garın çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan polis, Brüksel’den gelen bir trende ihbar üzerine arama yapıldığını duyurdu. Boşaltılan gara otobüslerin girmesine de izin verilmiyor.

  Saldırıların ardından Avrupa alarma geçtiSaldırıların ardından Avrupa alarma geçti

  Bu arada Amsterdam merkez ve Schiphol Havalimanı tren garlarındaki bazı peronların da şüpheli paketlerin bulunması üzerine ulaşıma kapatıldığı belirtildi. 

  Brüksel’deki saldırılar üzerine düzenlenen olağanüstü güvenlik toplantısı sonrası açıklamada bulunan Başbakan Mart Rutte, Hollandalılara acil olmadıkça Belçika'ya gitmemeleri çağrısında bulundu. 

  Son dakika haberi: Brükseldeki terör saldırılarında can kaybı artıyorSon dakika haberi: Brüksel'deki terör saldırılarında can kaybı artıyor
  Hollandada saldırı şüphesi nedeniyle tren garı boşaltıldı

  Belçika şokta: Brüksel Havalimanından sonra metro istasyonunda da patlamaBelçika şokta: Brüksel Havalimanı'ndan sonra metro istasyonunda da patlama

  Ülkenin sınır bölgelerinde bulunan Roosendaal, Breda ve Arnhem kentlerinde ek güvenlik önlemlerinin alındığına işaret eden Rutte, “Brüksel kalbinden vuruldu, Belçika kalbinden vuruldu, Avrupa kalbinden vuruldu” diye konuştu.

  Hollandada saldırı şüphesi nedeniyle tren garı boşaltıldı

   

   

  Etiketler: bomba şüphesi
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı