ESKİŞEHİR HABERLERİ

Hocalı Katliamı'nın 24. yılı

AA / Muhammet Koç
28.02.2016 - 15:17Son Güncelleme :

- Eskişehir'de bir grup, Karabağ'ın işgalini ve Hocalı Katliamı'nı kınadı

AA / Muhammet Koç

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de toplanan bir grup, Karabağ'ın işgalini ve Hocalı Katliamı'nı kınadı.

Ellerindeki Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla İsmet İnönü Caddesi'nden Porsuk Bulvarı'na yürüyen Kara Kalpaklılar Eğitim, Kültür ve Töre Derneği Eskişehir Şubesi üyeleri adına konuşan derneğin başkan yardımcısı Anıl Can Kalkan, 24 yıl önce tarihte bugün, Ermeniler tarafından Karabağ'ın Hocalı kasabasında Azerbaycan Türk'ü sivillerin katledildiğini bildirdi.

Söz konusu acı olayı anmak için bir araya geldiklerini anlatan Kalkan, "Elbetteki Hocalı Soykırımı sıradan bir açıklamayla geçiştirilecek bir mevzu değildir. Konuşacaklarımız ancak ve ancak, işgal altındaki Karabağ topraklarına yeniden Türk bayrağı dikilince sona erecektir. Türkçüler, Kıbrıs'ı, Balkanları ve Doğu Türkistan'ı unutmadığı gibi Hocalı'yı da unutmayacaktır" diye konuştu.

Dernek üyeleri açıklamanın ardından dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Hocalı Katliamı'nın 24. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 15 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocalı Katliamı'nın 24. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı