HATAY HABERLERİ

Hocalı Katliamı'nın 24. yılı

AA / Ahmet Özel
26.02.2016 - 17:29Son Güncelleme :
AA / Ahmet Özel

HATAY (AA) - Dörtyol Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, Hocalı Katliamı'nın 24. yılı nedeniyle anma etkinliği yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı ile Azerbeycan Ulusal Marşının okunmasıyla başladı.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, anmada yaptığı konuşmada, Hocalı Katliamına kurban giden 613 Azerbaycan Türk'ünün aziz ruhlarını anmak ve bu dramatik olayı bir kez daha hatırlamak üzere toplandıklarını söyledi.

Türk Milletinin tarihinin bir çok yerinde çeşitli tarihlerde benzer zulümlerle karşı karşıya kaldığını belirten Toksoy, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Azerbaycan Ekonomi Bakan Yardımcısı ve Türk-Azerbaycan Kadın Evi Kurucu Başkanı Tenzile Rüstemhanlı ise yaşadığı ve maruz kaldığı zulümleri anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Hocalı Katliamı'nın 24. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hocalı Katliamı'nın 24. yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı