GAZİANTEP HABERLERİ

HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 15:03Son Güncelleme :

HKÜ REKTÖRÜ TAMER YILMAZ'IN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

IHA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Rektör Yılmaz, "Aziz bir neslin büyük mücadeleler neticesinde kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 92. Yıl dönümünü kutladığımız bugün, birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle daha parlak bir geleceğe yürümenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz" dedi.
Yılmaz "Cumhuriyetin ilanı, Milli Mücadele sonunda kazanılan, tarihte eşine az rastlanılan ve bağımsızlığın taçlandırıldığı en yüce zaferlerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkumandanlığında aziz şehitlerimizin ve milletimizin büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak ve gelecek nesillere ulaştırmak hepimizin en önemli vazifesi ve sorumluluğudur. Millet olarak amacımız o günlerden bugünlere büyük zorluklarla taşıdığımız vatanımıza sahip çıkmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Ailesi adına Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor ve saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı