BİTLİS HABERLERİ

Hizanlı kadınlardan kurslara yoğun ilgi

AA / Ahmet Okur
25.02.2016 - 16:43Son Güncelleme :
AA / Ahmet Okur

BİTLİS (AA) - Hizan Halk Eğitim Merkezi, kadınların mahalle kurslarında ürettiği ürünlerle yıl sonu sergi açmayı planlıyor.

Hizan Halk Eğitim Merkezi, şehir merkezine gelemeyen ev kadınları ve genç kızlar için mahallelerde kurslar açtı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslarda yapılan el işi ürünlerinin yıl sonunda sergileyeceği bildirildi.

Kursların kendileri için çok büyük fırsat olduğunu dile getiren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Özdemir, kadınların boş vakitlerini kurslarda değerlendirme fırsatı bulduğunu aktardı.

Özdemir, "Mahalleli hanımlar burada çok güzel eserler ortaya çıkarıyorlar. Merkezde açamadığımız kursları genç kızlarımız ve ev hanımları için kendi mahallelerinde açıyoruz. Mahallede açtığımız kursları el emeği göz nuru ile yapıyorlar. Bu hanımlara fırsat verildiğinde çok güzel eserler ortaya çıkarabiliyorlar. Yıl sonunda bütün ürünler tamamlandığında hanımlar Hizan Kültür Merkezinde kendi yaptıkları ürünleri sergileme fırsatı bulacaklar ve bu kursun sonunda kendileri de belge alarak meslek sahibi olabilecekler" diye konuştu.

Eğitmen Gönül Günbatan da kadınların ev işlerini bitirdikten sonra kursa geldiğini hatırlatarak, "Aslında hepside birbirinden yetenekli kişilerdir. Burada genç kızlarımıza biraz yardım edildiğinde çok güzel işler yapabiliyorlar" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Hizanlı kadınlardan kurslara yoğun ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hizanlı kadınlardan kurslara yoğun ilgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı