Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hiç tanışmadık ama seni sevdik

  18 Mart 2007 - 01:00Son Güncelleme : 18 Mart 2007 - 14:15

  Aslı Göksu, içimizden, her gün sokakta gördüklerimizden bir genç kızdı. 20 yaşındaydı, fotoğraf tutkunuydu. Fotoğraflarını sitesinde insanlarla paylaşıyordu. Çok ender görülen bir kanser türü, en umut dolu olduğu anda yakaladı onu ve sevdiklerinden aldı. 9 aylık tedavi süresince Aslı’nın sitesine hiç tanımadığı insanlardan destek, sevgi ve umut mesajları yağdı.

  YEDİTEPE Üniversitesi Moda Tasarımı Hazırlık sınıfı öğrencisi Aslı Göksu, ABD’de kanser tedavisi görüyordu. Arkadaşları üyesi oldukları internet sitesinde, Aslı’nın dönüşünde şenlik düzenleyip onu fener alayıyla karşılayacaklarını duyurdu. Ama Aslı, 9 aydır süren tedaviye rağmen 13 Mart’ta kansere yenildi. Cenazesi önceki gün İstanbul’a getirilen Aslı Göksu, bugün Erenköy’deki Galippaşa Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

  İnka Fixing Systems şirketinin ortaklarından Kerem ve Seda Göksu’nun kızı olan 20 yaşındaki Aslı Göksu, fotoğraf tutkunuydu. "Jacmel" nick’iyle üye olduğu "devinatart.com" sitesinde dijital fotoğraflarını yayınlıyordu. Dönüşü için fener alayları, şenlikler, festival düzenleyeceklerini hazırladıklarını duyuran arkadaşlarının mesajları bu kez baş sağlığı dilekleriyle doldu.

  Aslı Göksu’nun halası Ayliz Erkaya verdiği ölüm ilanında "Bize sevmeyi öğrettin" diyerek şunları söyledi:

  "Meleğimiz, güzel kızımız Aslı’mız. Bize sevmeyi, vazgeçmemeyi öğrettin. Senin halaların olmanın onurunu ve keyfini yaşattın. Hep dediğin gibi ’rüyalarında konuşacağız."

  Aslı Göksu’nun kişisel web sayfası http://jacmel.deviantart.com/ ’da, yoğun bakıma alındığı gün "Yafet" nick’li arkadaşı, "Bebeğim Aslı, bugün itibariyle yoğun bakıma alındı. 9 aydır savaştığı hastalıkta şu an en zor noktada. Onu tanıyan, seven, fotoğraflarını takip eden herkesin bu zor savasta destek olmalarını rica ediyorum; inanan, inanmayan herkes dualarınız ve pozitif enerjilerinizle yanımızda olun lütfen. Morale çok ihtiyacımız var. Buradan gelen desteği görse eminim çok mutlu olacaktır" mesajını bıraktı.

  Fener alayı hazırladık

  Aslı’nın sitesine gelen mesajlardan ikisi şöyle:

  Biz hazırlıklara başladık, fener alayları, şenlikler, festivaller başlayacak yakında. Üç vakte kalmadan geleceksin uzun yollardan. Suni değil gerçek teneffüsler biriktir ciğerlerinde. Bir bardak abıhayat hazırla.

  Hiç tanışmadık, fırsatımız olmadı, belki de zamanımız. Birkaç kez galerini gezdim, favorilerime ekledim, eğer aramızdan bu kadar çabuk ayrılacağını bilebilseydim, eminim seninle tanışmak için çok şey feda edebilirdim.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 40 Yorum }
  • nugihan pekmez 19.3.2007 00:04:16
   bu sabah okudugum bu haberde hıckıra hıckıra agladım uzaktan bırı olarak bu denlı ıcım acıdı kı kım bılır yakınları nasıldır dıye dusundum allah anne ve babasına sabır aslıyada rahmet dılıyorum
  • zeynep oztayinci 18.3.2007 23:52:39
   Kısa yasamının icinde az da olsa oldugum icin.Mutluyum Aslı...Seni tanıdıgım için..kısa zamana cok sey sıgdırdık arkadaslık adına ...yakınlıgın, samimiyetin ayrıcalıklıydın benim için..Oysa beraber fotograflar cekecektik daha:( o kadar üzgünüm ki..Kelimeler yetmiyor.o kadar pozitif ve nese doluydun ki, hastalıgından bahsederken bile...Haziran' ı beklemeye kalmadı sen melek oldun... Melegim mekanın cennet olsun, huzur içinde uyu...Seni seviyorum...<br><br>Zeynep Hanımcıgın..
  • tekin baran 18.3.2007 20:44:40
   YAZIMIN IKINCI KISMI.<br>RAHMET OKUMAK COK KOLAY. GIDENLER GIDIYOR BUNUN TEK SEBEBI<br>TEDBIRSIZLIK, ONLEM ALMAMAK, EGITIMSIZLIK, NEME LAZIMCILIK.<br>KOLONOSKOPI ILE TESPIT EDILEN POLIPLER ZAMANINDA ALINDIGI<br>TAKDIRDE (BENDE UC ADET BULUNDU) ERKEN ONLEM ALINMIS OLUR.<br>BUNUN BILINCININ HALKIMIZA OGRETILMESI GEREKIR. AKSI<br>TAKDIRDE COK PAHALI OLAN KEMO VE RADYASYON TEDAVILERI<br>BOSUNA HEBA EDILMIS OLUR. AILEVI SEBEPLERLE KANSERI YAKINDAN<br>TANIYAN BIRI OLARAK. BU TAVSIYELERIMI HATIRLAYIN !!!!!!
  • tekin baran 18.3.2007 20:36:57
   KANADA ONTARIO EYALET HUKUMETI 50 YASINDAN YUKARI OLANLARDA<br>VE AILELERINDE RECTUM-COLON KANSERININ KAN TAHLILI ILE TESPIT EDILEBILMESI ICIN 193,5 MILYON CANADA DOLAR BUTCE<br>TAHSISI YAPTI. BU OLAY BIR AYLIK HIKAYE,BU YALNIZ BIR<br>EYALETIN TAHSIS ETTIGI PARADIR. SIZIN HUKUMETINIZ NE YAPIYOR? BU YAZIYI ALIN VE SAGLIK BAKANINA GIDIN HESAP SORUN. ERKEN TESHIS SAYESINDE POLIPLER ZAMANINDA TESPIT<br>EDILDIGI TAKDIRDE OLUM NISPETI 33% AZALMAKTADIR. BENIM<br>ESIMDE BUNLARADAN BIRIDIR.<br>
  • Buelent Hosgeldi 18.3.2007 20:04:03
   Canim kadar cok sevdigim yakinlarimi Kanser denilen hastalik<br>yüzünden kaybettim.<br>Genc yavrucaga allah rahmet eylesin,geride kalanlara da<br>cok sabir versin.
  • emin eğri 18.3.2007 18:05:07
   Hayalleri olan bir genç kızımıza yazık oldu.Allah rahmet eylesin.Kanser illeti,genç yaşlı dinlemeden alıp götürebiliyor.
   
  HaberlerDiyarbakırterör saldırısıNiğdesilah zorufotoğrafTexasLockhart