TEKİRDAĞ HABERLERİ

Hayrabolu'da sigara denetimi

AA / Sedat Kara
25.02.2016 - 11:20Son Güncelleme :
AA / Sedat Kara

TEKİRDAĞ (AA) - Hayrabolu ilçesinde, iş yerlerine ait kapalı alanlarda sigara içme yasağı kapsamında denetimler yapıldı.

Hayrabolu Toplum Sağlığı Merkezi Müdür Vekili Dr. Eda Öncel, ekiplerin iş yerlerinde yaptığı denetimlerde vatandaşları bilinçlendirdiğini ve rutin denetimlerinin yanı sıra ihbarları da değerlendirdiklerini söyledi.

Kapalı alanda sigara içilmemesi konusunda hem esnafların, hem de vatandaşların gösterdiği duyarlılığa teşekkür eden Öncel, "Kapalı mekanlarda tütün ve tütün mamullerinin kullanılıp kullanılmadığını denetleyen ekiplerimiz, vatandaşlara, toplum sağlığı açısından sigara yasağına uymaları, iş yeri sahiplerine ise sigara içilmez levhasının duvara asılması konusunda uyarılarda bulundu. Kapalı alanlarda sigara içilmemesi için denetimlere devam edeceğiz”dedi.

Denetimlere, Kaymakam Tamer Orhan ve İlçe Emniyet Müdürü Halil Avcılar da katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Hayrabolu'da sigara denetimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 11 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayrabolu'da sigara denetimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı