NEVŞEHİR HABERLERİ

Hayırsever Nevşehirliler, bayır bucak Türkmenlerini unutmadı

DHA
28.03.2016 - 13:08Son Güncelleme :

Hayırsever Nevşehirliler, bayır bucak Türkmenlerini unutmadı

DHA

Sinan KORKMAZER/NEVŞEHİR,(DHA)- NEVŞEHİR İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi’nin organizasyonu ile Bayırbucak Türkmenleri ve Suriye Göçmenlerinin yararına düzenlenen  kampanyada toplanan 8 TIR' dan oluşan  un ve patates düzenlenen törenle yola çıkartıldı.
İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi’nin organizasyonu ile Bayırbucak Türkmenleri ve Suriye Göçmenlerinin yararına ‘Şimdi Yaraları Sarma Zamanı’ kampanyasında hayırsever Nevşehirlilerden toplanan 8 TIR' dan oluşan Patates ve Un dan oluşan yardım malzemelerinin yola çıkartılması nedeniyle tören düzenlendi. Nevşehir Külliyesi önünde düzenlenen törene Vali  Mehmet Ceylan, AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, İl Müftüsü Yakup Öztürk,Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, daire müdürleri ile hayırsever vatandaşlar katıldı.

Müftü Yakup Öztürk, Suriye’de oldukça zor şartlarda mücadele veren Bayırbucak Türkmenlerinin   gıda başta olmak üzere ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde tüm Türk Milleti olarak her türlü yardım ve desteğin sağlandığını belirtti. Öztürk, hayırseverlerin duyarlı davranışlarının kendilerini ziyadesiyle memnun ettiğini belirterek, Bayırbucak Türkmenlerinin oldukça zorlu ve meşakkatli bir dönemde bulunduklarını belirterek, Türk Milleti olarak dün olduğu gibi bu gün ve yarın da Bayırbucak Türkmenlerinin her zaman yanlarında bir ve beraber olarak yer alacaklarını sözlerine ekledi.  Öztürk, konuşmasının sonunda kampanyaya destek olan hayırseverlere  teşekkür etti.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Hayırsever Nevşehirliler, bayır bucak Türkmenlerini unutmadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hayırsever Nevşehirliler, bayır bucak Türkmenlerini unutmadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı