« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haydi devamı gelsin

Fenerbahçe’nin Atromitos galibiyeti ile UEFA sıralamasında Yunanistan ile aradaki farkı biraz daha açan Türkiye 11. basamağa tırmandı.

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME

Türk kulüpleri arasında 2015-16 sezonu için ülke puanına katkıda G.Saray, Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılımdan gelen bonusla (4 puan) aslan payının sahibi... Avrupa Ligi ön elemesinde Differdange’ı 2 maçta da yense de, Rabotnicki karşısında 1 beraberlik, 1 yenilgi alıp elenen Trabzon’un faydası 2.5 puan oldu. Shakhtar’la ilk maçta berabere kalıp deplasmanda yenilen F.Bahçe, önceki gün Atromitos zaferi ile payını 1.5 puana (elemelerde galibiyet 1, beraberlik 0.5 puan) yükseltti.


İsviçre’yi geçtik


F.Bahçe, Atromitos’u 2. maçta da yenerse, Yunan temsilcilerinden birini saf dışı bırakacak. Kanarya, Atromitos’u yine yenerse ülke puanına katkısı 2.5, beraberlikle gruplara kalırsa faydası toplam 2 puan olacak. Avrupa Ligi’nde, Devler Ligi’ndeki gibi gruplara kalma bonusu yok. Türkiye’nin puanı, Atromitos galibiyetiyle 29 bin 600’e çıktı. Böylelikle Türkiye, 29 bin 575 puanlı İsviçre’yi geçti.

Haydi devamı gelsin

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz